Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 169 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 16250
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

اقدامات فرهنگی پیشگیری، باعث نشاط و حیات اجتماعی در حاشیه شهر مشهد می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی گفت: افتتاح خانه تشکل‌های مردمی با هدف ورود تشکل‌ها موجب می‌شود، مردم خودشان به صحنه بیاییند و زندگی و امید جاری شود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی؛ محمدحسن جهان در همایش بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر که با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیران استانی و سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار شد، افزود: اولویت اصلی، پایدار و بلند مدت ما پیشگیری از اعتیاد می‌باشد اهتمام ویژه‌ای در نظام در مقوله پیشگیری از اعتیاد وجود دارد. پیشگیری به زبان ساده یعنی اینکه معتادی به چرخه اعتیاد اضافه نشود.


وی با اشاره به اجرای طرح یاری گران توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت : طرح یاری گران برای همه اقشار اعم از خانواده ها آموزش و پرورش ، رسانه ها , علما، هنرمندان و ورزشکاران برای ایجاد یک تفاهم ذهنی که بدانیم چکار کنیم و نباید از هیچ ظرفیتی غافل شویم.


دبیر شورا با اشاره به نقش مهم روحانیون در جامعه گفت : روحانیون و علما و ائمه جماعات محور اصلی حرکت فرهنگی در جامعه هستند نقش روحانیون در پیشبرد اهداف دین و تعالی اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و باید آسیب ها را شناخت و با تمام توان در جهت برطرف کردن آن کوشید . یاری گر هم باشیم نشاط اجتماعی را در پی دارد.


جهان با اشاره به معرفی خبرنگاران به عنوان یاری گران عرصه مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد : خبرنگاران رزمندگان خط شکن جبهه فرهنگی هستند. اقدام و عمل در امر پیشگیری از اعتیاد نشانگر پیروزی در میدان نبرد است. خبرنگاران دغدغه های مردم را درک و منعکس می کنند و این یک رسالت بزرگ است که بر عهده شما می باشد.


بیشتر ناهنجاری ها و خرده فرهنگ های جامعه می تواند با برنامه های فرهنگی در جامعه توسط رسانه ها به یک فرهنگ خوب و غنی تبدیل شود.


گفتنی است در همایش بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیر کل آموزش و پرورش و رئیس کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ، مدیر کل بهزیستی ، مدیران استانی و سازمان های مردم نهاد برگزار شد، از فعالان برنامه های فرهنگی پیشگیری و درمان اعتیاد به عنوان یاری گران تقدیر شد.

ورزش ابزاری مهم برای دور کردن جوانان از گرداب اعتیاد است
جهان همچنین در مراسم «کشتی باچوخه» ضمن گرامی داشت روز جهانی و شهدای مبارزه با مواد مخدر گفت: ورزش ابزاری مهم برای دور کردن جوانان از گرداب اعتیاد است.


وی بیان کرد: امروز ورزش در تمامی ابعاد و زمینه های زندگی نقش مهمی ایفا می کند که باید با برنامه ریزی دقیق و منسجم زمینه شناسایی ظرفیت های بالای این عرصه خطیر را برای آحاد مردم فراهم کرد.


دبیر شورا با اشاره به نقش بسیار مهم انس گرفتن جوانان با ورزش برای دوری از آسیب های اجتماعی گفت: حضور جوانان و نوجوانان در میادین ورزشی در جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی اثرگذار خواهد بود.


جهان در پایان با بیان اینکه ورزش می تواند سدی محکم برابر تمامی معضلات اجتماعی باشد تصریح کرد: ورزش می تواند یکی از بهترین جایگزین ها و مطمئن ترین راه ها برای سالم سازی کشور در مقابل این پدیده شوم باشد بنابراین باید تمامی ارگان ها و نهادها  خصوصی و دولتی در این مهم اهتمام ورزند.


گفتنی است مسابقه کشتی باچوخه چناران ، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی و شهدای مبارزه با مواد مخدر و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با فرمانداری شهرستان و حمایت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با شعار یاری گر هم باشیم برگزار شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی98.04.17

 

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است