Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 151 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 152
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 17607

ایران سد راه سوداگران مرگ در مسیر ترانزیت مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی ضمن ارائه آمار کلی از میزان تولید و مصرف مواد مخدر در ایران و جهان بر لزوم فرهنگ‌سازی و مقابله فرهنگی با بحران اعتیاد تاکید کرد.


سرپرست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی، در همایش پیشگیری از اعتیاد شهرستان سراب گفت: در حال حاضر 180 کشور جهان درگیر بحران مواد مخدر بوده و سوداگران مواد سود هنگفتی از طریق تولید و توزیع کسب می‌کنند و علاوه برکشور افغانستان کشورهای مکزیک و میانمار نیز از عمده تولید کنندگان مواد مخدر هستند و مصرف کنندگان این مواد در سرتاسر جهان به آن دسترسی دارند و به عنوان نمونه کشور روسیه و کشور پاکستان  درگیر مصرف مواد مخدر در جهان هستند.


رضا استادرحیمی افزود: متاسفانه هم‌مرز بودن ایران با کشورهای افغانستان و پاکستان و قرار داشتن در مسیر ترانزیت مواد به اروپا عامل اصلی این حجم از کشفیات مواد مخدر می‌باشد که در این راستا در 40 سال گذشته عوامل نظامی و انتظامی کشور ما بالغ بر 34 هزار درگیری مسلحانه با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر داشته‌اند و نزدیک به 3 هزار و 800 شهید و 12 هزار جانباز در این راه حماسه آفرینی کرده‌اند تا نجات‌بخش جان میلیون‌ها انسان در سراسر جهان باشند.


سرپرست شورا با ذکر این مطلب که سازمان ملل متحد در آغاز قرن 21، چهار بحران عمده را در جهان مهم شمرده است، گفت: بحران محیط زیست، بحران هسته‌ای، فقر اقتصادی و بحران اعتیاد اصلی‌ترین عواملی هستند که تمام جهان را درگیر کرده‌اند و در این میان بحران اعتیاد حدود 328 میلیون انسان را به صورت مستقیم درگیر کرده و عملا با احتساب خانواده معتادین یک هشتم جمعیت جهان با بحران اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند.


وی ادامه داد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مهمترین آسیب اجتماعی باید تا پایان سال 1400 در برنامه ششم توسعه 25 درصد از شیوع مواد مخدر کاهش یابد.


سرپرست شورا با بیان اینکه سوداگران مواد برای رونق کار خود اقدام به تبلیغات کاذب مانند تقویت حافظه و بهبود عملکرد کاری با مصرف  قرص‌های ریتالین ، ترامادول و متادون می‌نمایند، از خانواده‌ها خواست که این شعارهای تبلیغاتی را باور نکنند و با آگاهی از عواقب زیانبار مصرف اینگونه قرص‌ها و روانگردان‌ها مراقب فرزندان و جوانان خود باشند.


استاد رحیمی در پایان با اشاره به وجود 803 نوع ماده مخدر سنتی، صنعتی و روانگردان ضمن هشدار به خانواده‌ها اعلام کرد: امروزه با توسعه فضای مجازی و استفاده نادرست از آن زمینه را برای دسترسی به انواع مواد مخدر تسهیل نموده و در این مورد وظیفه همه ما توسعه و گسترش فرهنگ مبارزه با مواد مخدر در سطح جامعه است تا نجاتگر جان انسان‌ها باشیم.


در حاشیه این همایش سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از شهدا به عنوان طلایه‌داران و پرچمداران راستین عرصه‌های عشق و معرفت یاد کرد و از خانواده‌های‌ برادران شهید حکمت و شهید میر حبیب افخمی از شهیدان عرصه مبارزه با مواد مخدر روستای چقوش از توابع شهرستان سراب دیدار و با اهدای لوح‌تقدیر تجلیل نمود.


منبع: روابط عمومی شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی 98.04.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است