Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 915
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18370

جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است و عزم جدی در این مسیر دارد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان؛ مجتبی بیرانوند دبیر شورا به همراه پرسنل دبیرخانه شورا و شماری از سازمان‌های مردم‌نهاد استان با آیت الله میر عمادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد دیدار کرد.


در این دیدار آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: خرسندیم که در سطح کشور عملکرد خوب شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان نمود پیدا کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.


وی تصریح داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نقش هماهنگ‌کننده را دارد که مبارزه واقعی با این پدیده نیازمند مشارکت و تعامل سایر دستگاه های اجرایی و سایر سازمانهای تابع است.


آیت الله میر عمادی با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر یکی از مباحث جهانی است و فقط مختص جمهوری اسلامی ایران نیست، گفت: خوشبختانه در مبارزه با این معضل خانمانسوز، کشور جمهوری اسلامی ایران پرچمدار است؛ کما اینکه همه کشورها تولید مواد مخدر را دارند اما در کشور ما تولید صورت نمی‌گیرد که نشان دهنده این است ایران با عزم جدی مصمم است که با این پدیده شوم مبارزه کند.


امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به آیه شریفه خودتان را با دست خودتان به هلاکت نرسانید، اذعان داشت: از نظر تعلیمات دینی این آیه شریفه اثبات می کند که هر چیزی که باعث هلاک انسان می شود حرام شرعی است و لذا مواد مخدر نیز یکی از مواردی است که باید از آن دوری جست.


ایشان ریشه شیوع مواد مخدر در خانواده ها را در عدم توجه به نظام خانواده اسلامی و تربیت دینی عنوان کرد و افزود: ابتدا القای پیامهای دینی، دوم آگاهی بخشی و نکته سوم بسیج همه دستگاه‌ها برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر عاملی بسیار مهم در ریشه کنی این پدیده خانمانسوز است.


آیت الله میرعمادی با بیان اینکه رسانه‌های معاند در تبلیغ و ترویج این پدیده شوم فعالیت زیادی دارند، گفت: اینجاست که نقش دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی باید پررنگتر باشد و نیز نهادهای مردمی و رسانه‌ها هم وظیفه دارند در اطلاع‌رسانی و مبارزه با مواد مخدر نقش خویش را بخوبی ایفا کنند.


آیت‌الله میرعمادی با اشاره به اینکه اعتیاد ام‌المصائب است، تاکید کرد: امروز مصرف مواد مخدر شکل دیگری پیدا کرده است و به عنوان یک ابزار استعماری برای جنگ نرم و تهاجم فرهنگی استفاده می‌شود که خیلی خطرناک است و مقاصدی شومی چون از بین بردن نیروی کار در کشورها را دنبال می‌کند.


مجتبی بیرانوند دبیر شورا در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد چند سال اخیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد استان اظهار داشت: در سال ۹۰ تا ۹۵ در بین ۳۱ استان، لرستان در رتبه ۲۷ کشور قرار داشتیم، در سال ۹۶ با ۴ پله صعود در رتبه ۲۳ کشور قرار گرفت و در سال ۹۷ با رشد چشمگیری در رتبه ۱۰ کشور قرارگرفتیم.


وی در ادامه با اشاره به رویکرد مردمی بودن فعالیت سمن ها بیان داشت: سمن ها محور اجرای برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر هستند که سعی کردیم از این ظرفیت نهایت بهره را ببریم.


بیرانوند خبر داد: در سال گذشته بیش از 75 برنامه درسطح شهرستانهای تابع با مشارکت سمن ها و با هماهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و به دستور ائمه جمعه برگزار شده است که امسال شاهد رشد 52 درصدی این برنامه‌ها هستیم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان98.04.18

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است