Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 142 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 676
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18131

تجلیل از خانواده شهدای مبارزه با مواد مخدر البرز

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر البرز در همایش سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر از خانواده شهدا و جانبازان عرصه مبارزه با مواد مخدر تجلیل کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز؛ «همایش بزرگداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر» با حضور مسئولان کشوری و استانی، خانواده شهدا و جانبازان، سازمان‌های مردم‌نهاد و آحاد مردم، توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد.


حسین عباسی در این همایش به خلاصه‌ای از اقدامات انجام شده طی سال گذشته و همچنین فعالیت‌های مرتبط با هفته مبارزه با مواد مخدر که توسط ادارات و سازمان‌های دولتی، تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین فعال در امر مبارزه انجام شده بود، پرداخت و گفت: با توجه به اعلام روز 26 ژوئن مصادف با 5 تیرماه از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به‌عنوان سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، همه ساله مراسم بزرگداشتی در جهان و همچنین جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان پیش قراول امر مبارزه همه جانبه با مواد مخدر در استان‌های سراسر کشور و در راستای این رویداد جهانی برگزار می‌شود.


وی بیان کرد: امروزه در کنار سه بحران جهانی «فقر، نابودی محیط زیست و تهدیدات هسته‌ای»، موضوعِ موادمخدر و روان‌گردان‌ها بعنوان بحران چهارم و بزرگ ترین منكر هزاره سوم و نوع جديد بردگي در دنياي مدرن، سبب شده كمتر كشوري در جهان وجود داشته باشد كه با این معضل روبرو نبوده و درگیر نباشد. بطوری که بالغ بر 275 میلیون نفر، از حداقل یک بار یکی از انواع موادمخدر يا روان‌گردان‌ها را در سال، مصرف نموده‌اند.


دبیر شورا ادامه داد: تقاضا و ميل به مصرف  مواد مخدر در جوامع از سوی مصرف‌کنندگان، زمینه را برای اشتغال بیش از ده میلیون نفر قاچاقچی حرفه‌ای در سطح جهان و در قالب مافیای مواد مخدر فراهم کرده است، ضمن آنكه موجبات رشد و گسترش بي سابقه عرضه  803 نوع مواد روان گردان جديد را در جهان رقم زده است .


عباسی همچنین در خصوص برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر افزود: با مشارکت دستگاههای مختلف بویژه شهرداری کلان شهر کرج و سازمانهای مردم نهاد استان، برنامه های متنوعی از قبیل مسابقات ورزشی، کوه پیمائی، راهپیمایی خانوادگی، اجرای تئاتر خیابان، ارائه خدمات درمانی و مشاوره رایگان، آموزش‌های مختلف پیشگیری از اعتیاد، برپایی نمایشگاه ثابت و سیار و... برای این هفته تدارک و به اجرا در آمده است.


در خاتمه این همایش که با حضور استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، معاون قضایی دادستان کل کشور، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری، دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیرکل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب کرج، فرمانده انتظامی استان، شهردار کلان شهر کرج و سایر مدیران کل و مسئولین استان برگزار شد، از خانواده معزز شهداء و جانبازان و همچنین فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر استان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز98.04.16

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است