Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 254 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 16618
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

سالانه ۴۵۰ هزار تماس با خط ملی مشاوره اعتیاد گرفته می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: سالانه ۴۵۰ هزار تماس از سراسر کشور با خط ملی مشاوره اعتیاد با شماره (۰۹۶۲۸) گرفته می‌شود که ۸۰ درصد تماس‌گیرندگان بانوان هستند.


به گزارش خبرگزاری فارس، ماریک قازاریان رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی در حاشیه بازدید سردار منتظرالمهدی سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از خط ملی مشاوره اعتیاد (۰۹۶۲۸) اظهار داشت: روزهای خاص به طور میانگین ۳۰ تا ۳۵ هزار روزانه تماس با این خط گرفته می‌شود که در طول سال ۴۵۰ هزار تماس از سراسر کشور با این خط برای ارائه مشاوره اعتیاد داریم.

وی ادامه داد: افرادی که با ما تماس می‌گیرند یا مصرف‌کننده مواد مخدر هستند و یا به دنبال راهکارهایی برای درمان مصرف مواد مخدر هستند و یا اینکه از خانواده و یا نزدیکان آنها اعتیاد به مواد مخدر دارد و می‌خواهند نسبت به ترک اعتیاد آن اقدام کنند که اطلاعات لازم را از ما در این خصوص دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۸۰ درصد از افرادی که با مجموعه ما تماس می‌گیرند بانوان هستند چرا که به عنوان مادران و همسران به دنبال ترک اعتیاد فرزندان و یا همسر خود هستند و ما در این مرکز راهکارهایی را برای ترک اعتیاد این افراد ارائه می‌دهیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه معمولاً چه سؤال هایی بیشتر پرسیده می‌شود، گفت:‌انواع سؤالات در خصوص مواد مخدر پرسیده می‌شود و ما در سه بخش حوزه پیشگیری، درمان و روانشناسی مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهیم و سؤالات مختلفی پرسیده می‌شود که جنس این سؤال‌ها متفاوت است.

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی ادامه داد: این مرکز از ۸ صبح تا ۸ شب و در روزهای جمعه و تعطیلات به صورت رسمی فعالیت دارد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه درباره چه نوع ماده مخدری بیشتر سؤال می‌پرسند، گفت: بیشتر تماس‌ها در خصوص مصرف شیشه و گل است و مصرف مواد مخدر گل نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است.

قازاریان افزود: افرادی که به این مرکز مشاوره می‌دهند، اکثرا دارای تحصیلات کارشناسی ارشد مشاوره روانشناسی و پزشک عمومی‌اند که دوره‌های آموزشی متعددی را گذرانده‌اند.


منبع: فارس 98.04.16

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است