Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 300 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 19493
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

اعتیاد، چرخه تولید و اقتصاد را دچار آسیب جدی می‌کند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: اعتياد به مواد مخدر تهديدي براي هر جامعه بويژه جامعه كارگري خواهد بود و گرفتار شدن کارگران در دام اعتیاد، چرخه‌ی تولید و اقتصاد را دچار آسیب جدی مي‌كند.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي با بيان اين مطلب در همایش پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در محیط های کاری ویژه کارشناسان خانه های بهداشت کارگری و بهداشت حرفه ای که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: کشور ما در حوزه مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر همیشه از طرف سازمان‌های بین‌المللی به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر معرفی می‌شود که داشتن بیش از 4 هزار شهید و 11 هزار جانباز در این عرضه حاکی از این ادعاست.


وی در ادامه بر لزوم پیشگیری از اعتیاد در تمامی طبقات اجتماع خصوصاٌ محیط‌های کارگری تاکید کرد و افزود: تمام کارخانه‌ها و شرکت‌ها می‌بایست با برنامه‌ریزی لازم برای مصون‌‌سازی کارگرانشان در برابر بلای خانمانسوز اعتیاد هزینه کنند در غیر اینصورت با بیمار بودن کارگران و گرفتار شدن آنها در دام اعتیاد، چرخه‌ی تولید و اقتصاد دچار آسیب جدی می‌گردد.


رییس کمیته برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: نباید به موضوع مواد مخدر سطحی نگاه کرد چون مواد مخدر برای هر جامعه‌ای یک تهدید بزرگ خواهد بود.


وي گفت: قطعاٌ با فرهنگ‌سازی و آموزش‌های صحیح مي‌توانيم آسیب اجتماعی بويژه پديده شوم مواد مخدر را کاهش دهیم.


ابراهیمی با اشاره به اینکه جامعه‌ای که بهره‌وری ندارد از فرهنگ کار اسلامی دور شده است، افزود: اگر عمیق به این موضوع نگاه کنیم خواهیم یافت که آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق و... باعث بروز چنین مشکلاتی هستند.


وی تصریح کرد: داشتن نظم، دقت، وقت شناسی، امانت داری و... می تواند ما را در کاهش چنین مشکلاتی یاری دهند و تغییر نگرش‌ها ملزم به آموزش با کیفیت در سطح جامعه است که می‌تواند باعث تغییر رفتارهای فردی و اجتماعی شود.


بیش از یک هزار دانش‌آموز در بزرگ‌ترین ایستگاه نقاشی هم‌زمان ویژه کودکان و نوجوانان در شیراز
دکتر لیلا نور افشان رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش از برگزاری بزرگترین ایستگاه نقاشی همزمان ویژه کودکان و نوجوانان به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در پیاده رو حافظیه شیراز خبر داد و گفت: بیش از هزار دانش آموز به همراه اولیای خود در این برنامه شرکت کردند.


وی افزود: این برنامه با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، دفتر امور اجتماعی استانداری، شهرداری  شیراز و انجمن مردم نهاد فرهنگیان حامی دانش آموزان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شد.


رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش هدف از اجرای این برنامه را تقویت مشارکت اجتماعی کودکان، ایجاد حساسیت اجتماعی در حوزه مبارزه با مواد مخدر و همچنین همراهی خانواده ها با کودکان در این زمینه اعلام کرد.


نورافشان افزود: در حاشیه این برنامه مراسم مسابقه فوتبال نونهالان نیز با هدف تقویت اعتماد به نفس، تشویق الگوهای فراغتی درست و توانمندسازی اجتماعی به میزبانی شهرداری شیراز در زمین چمن ورزشگاه حافظیه برگزار شد.


حضور مسئولان استانی و همراهی با دانش آموزان، ارائه خدمات پزشکی و روانشناسی توسط مشاورین پزشک و روانشناس به شرکت کنندگان از موارد قابل توجه در این برنامه بود که در پایان نیز ضمن جمع آوری آثار دانش آموزان، به تمام شرکت کنندگان با هدایای فرهنگی تقدیر شد.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.04.18

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است