Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 299 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 608
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18063

بهترین راه مبارزه و مقابله با اعتیاد، پیشگیری، آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی عمومی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: اصل مهم و نخست و راهبردی، پیشگیری از اعتیاد است و بهترین راه مبارزه و مقابله با اعتیاد، پیشگیری، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی عمومی می‌باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی؛ محمدحسن جهان افزود: نقش اصلی در این زمینه بر عهده اصحاب رسانه، روحانیون، مبلغان و کسانی است که تریبون در اختیار دارند و اولویت زمانی و کوتاه مدت در مقابله با مواد مخدر نیز ساماندهی معتادان متجاهر است.


وی اظهار داشت: با توجه به اینکه اولویت اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشگیری است، طرح یاریگران بر این مبنا تدوین شده است که از مهر ماه امسال با اولویت آموزش و پرورش در این بخش اجرایی می‌شود و بعد از آن، دیگر دستگاه‌ها و سازمان‌ها همچون وزرات علوم و حوزه‌های علمیه مورد هدف هستند تا همه گروه‌های مرجع و فرهنگ ساز در این عرصه وارد کار شوند.


دبیر شورا گفت: ۷۵۰ نوع ماده مخدر و روانگردان شناسایی شده است اما بیشترین کشفیات و مصرف آن مربوط به تریاک است بطوریکه در سه ماه نخست امسال حدود هفت و نیم تن مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شده که پنج هزار و ۳۷۴ کیلو گرم تریاک، هزار و ۱۱ کیلو گرم حشیش، ۵۵۰ کیلو گرم مرفین، ۲۷۰ کیلو گرم هروئین و ۲۰۳ کیلو گرم شیشه بوده است.


جهان با بیان اینکه هم اکنون دو هزار و ۵۷۰ معتاد متجاهر در مراکز نگهداری، درمان و اشتغال خراسان رضوی حضور دارند افزود: آنچه در این زمینه اهمیت دارد بازگردندان آنها به جامعه و اشتغال آنان است زیرا یکی از دلایل اعتیاد آنها، بیکاری است.


وی اظهار داشت: در صورتی که چرخه جمع آوری، نگهداری و درمان معتادان منجر به اشتغال آنها شود موفق خواهیم بود وگرنه این افراد بار دیگر به مصرف مواد مخدر روی می‌آورند.


دبیر شورا گفت: مقابله با اعتیاد فقط به آموزش و پیشگیری محدود نیست بلکه با همکاری دستگاه‌های مختلف در مبارزه با ورود و توزیع مواد مخدر نیز همراه است که در این راستا از پنجم تیر ماه پارسال تاکنون ۳۳ تن انواع مواد مخدر و روانگردان در این استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه قبل چهار درصد افزایش دارد.


جهان افزود: ۸۹ درصد کشفیات از سوی نیروی انتظامی بوده و هشت درصد آن را مرزبانی، ۲ درصد را اداره کل اطلاعات خراسان رضوی و یک درصد را نیز گمرکات استان کشف کرده است.


وی اظهار داشت: در این ارتباط هشت هزار و ۷۱۰ قاچاقچی و خرده فروش طی این مدت دستگیر و ۱۲ هزار و ۸۵۰ نفر معتاد متجاهر در این استان جمع آوری و ساماندهی شده‌اند.


برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با شعار" یاری گر هم باشیم"در بین کارگران شهرستان فریمان
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و جلوگیری از شیوع آن در بین کارگران شهرستان فریمان با شعار" یاری گر هم باشیم" برگزارشد.


سید جواد ندافی سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان فریمان در این رابطه گفت:کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و جلوگیری از شیوع آن به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با شعار" یاری گر هم باشیم" با حضور تعدادی از کارگران شرکتهای مستقردر شهرک صنعتی کاویان و در محل شرکت شیشه فلوت کاویان برگزار گردید.


در این جلسه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان فریمان که در جلسه حضور داشت، به معرفی مواد مخدر، مضرات استعمال از مواد مخدر، و معضلات اجتماعی ناشی از استعمال مواد مخدر پرداخت.


شایان ذکر است این کارگاه آموزشی در جهت آگاه سازی جامعه کارگری ، جلوگیری از اعتیاد و راهکارهای مقابله با آن برگزار شد .


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی98.04.15

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است