Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 142 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 133
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 17588

جامعه با کارهای فرهنگی و پیشگیرانه در برابر اعتیاد واکسینه می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین با بیان اینکه جامعه با کارهای فرهنگی و پیشگیرانه در برابر اعتیاد واکسینه می‌شود، گفت: همیشه فعالیت‌های مقابله‌ای در حوزه مبارزه با مواد مخدر موفقیت آمیز نیست و باید به فکر برنامه‌های فرهنگی پیشگیری و کنترل محور نیز بود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قزوین؛ اردشیر صفاپور در جلسه بررسی محلات آسیب‌پذیر شهرستان قزوین اظهار داشت: همواره آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد از دستگاه‌های اجرایی جلوتر هستند بنابراین باید با توجه بیشتر به مسائل فرهنگی و پیشگیری برای مقابله با آنها اقدام کرد.


وی، موضوع اعتیاد را مسأله‌ای پیچیده دانست و افزود: هم اکنون بیش از ۷۰۰ نوع مواد مخدر در جامعه تولید و عرضه می‌شود که یکی از راهکارهای مهم برای مقابله با آن‌ها انجام کارهای فرهنگی در محلات و مناطق آسیب‌پذیر و اقدامات پیشگیرانه است.


این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه امروز بسیاری از دستگاه‌های ذیربط از جمله شهرداری، سازمان تبلیغات اسلامی، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی برای مقابله با مواد مخدر فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند اما باید این برنامه‌ها یکپارچه و هدفدار باشند.


صفاپور با اشاره به اینکه از ظرفیت بسیج باید در این رابطه استفاده شود، گفت: خوشبختانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان جلسات ماهانه خود را به ریاست استاندار با پنج کمیته تخصصی به طور منظم برگزار کرده و در سطح شهرستان‌ها نیز این جلسات از سوی فرمانداران مورد پیگیری قرار می‌گیرد.


وی یادآور شد: تمامی اقدامات صورت گرفته در زمینه مبارزه با اعتیاد وبرنامه‌های جانبی آن در سطح استان قابل تقدیر اما ناکافی هستند و باید تمامی تلاش‌ها با استفاده از ظرفیت و توانمندی دستگاه‌های مرتبط برای مهار اعتیاد و مواد مخدر به کار گرفته شوند.


همایش ورزش صبحگاهی در قزوین
 همایش ورزش صبحگاهی به مناسبت گرامیداشت سالروز روز جهانی مبارزه با موادمخدر به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در بوستان ملت قزوین برگزار شد. در این مراسم جمع زیادی از زنان و مردان و نوجوانان حضور داشتند.و در پایان به قید قرعه به برخی از حاضرین در ورزش صبحگاهی  جوایزی اهداء شد.
 
شهدا بهترین الگوهای زندگی ما هستند
به مناسبت گراميداشت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر پرسنل دبير خانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان با حضور در محل مقبرة شهداي گمنام شهر قزوين در بوستان ملی باراجين با اهداف و رسالت شهدا هم پيمان شدند.


در اين ديدار جناب آقاي صفاپور دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد استان گفت: شهداي نظام مقدس جمهوري اسلامي الگوي همه هستند و همه ما باید ادامه دهند راه و اهداف بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.


وی در سخنانی با اشاره به جایگاه والای شهدا گفت: امروز به منظور ارج نهادن به مقام والاي شهدا پرسنل دبيرخانه شورا در اين محل حاضر تا ياد و خاطره آنان زنده و با اهداف مقدس آنان هم پيمان شويم.


صفاپور در ادامه با اشاره به مقابله همه جانبه از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی و تقدیم هزاران شهید و جانباز راه مبارزه با مواد مخدر گفت: در برابر سوداگران مرگ که با هدف گسترش اعتیاد در میان نسل جوان کشور درصدد ضربه به نظام هستند با شدت مبارزه خواهیم کرد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قزوین98.04.13

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است