Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 143 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2871
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 21810

در مبارزه با مواد مخدر از روش‌های علمی هم استفاده شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


استاندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: بهره‌گیری از راهکارها و روش‌های علمی و برنامه‌های مدون علمی از راهکارهای اساسی در مبارزه با مواد مخدر است.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در همایش بزرگ مبارزه با مواد مخدر که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در شیراز برگزار شد، گفت: عوامل فردی در کنار هر عامل دیگری در ایجاد این آسیب اجتماعی موثر است و افراد پیش از اینکه به دنبال مقصر باشند باید به این عوامل بپردازند.


وی به زمینه های اجتماعی اعتیاد از جمله فاصله طبقاتی، مهاجرت ها و عدم کنترل اجتماعی، بیکاری، کم سوادی و بی سوادی، قرار گرفتن در هجوم رسانه های بیگانه، سستی اعتقادات و ارزش ها اشاره کرد و با تاکید بر اینکه نباید از این عوامل غفلت شود، گفت: لازمه رفع این مُعضل در جامعه را بهره گیری از روش های علمی و پژوهش و برنامه مدون در زمینه های مختلف است.


استاندار فارس در ادامه؛ کاهش فاصله طبقاتی، گسترش فرصت های شغلی، توجه به توانمندی های هر فرد در راستای اعتلای زندگی این فرد و جامعه، توجه به جنبه های فرهنگی، تقویت ارتباط با خالق هستی و حاضر و ناظر دانستن خدا بر اعمال و رفتار انسان، توجه به سوادآموزی و کاهش بی سوادی، توجه به کودکان کار از دیگر عواملی است که استاندار فارس توجه به آنها را در حوزه مقابله با اعتیاد ضروری دانست .


رحیمی به اهمیت زمینه های روانشناختی در مقابله با اعتیاد اشاره کرد و افزود: بی شک شخصیت افراد، محیطی که در آن پرورش پیدا کرده، شناسایی مولفه های موثر بر روح و روان افراد، بستر سازی برای عرضه شخصیت های متعادل به جامعه در پیشگیری از ترویج اعتیاد موثر است.  


رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس با بیان اینکه علاوه بر پیشگیری نیازمند شناسایی، مبارزه، مجازات و بازتوانی در زمینه اعتیاد هستیم، عنوان کرد: رویارویی علمی و تقویت تجهیزات و امکانات و فراهم بودن بسترهای قانونی در تحقق این موارد و به تبع آن کاهش اعتیاد در جامعه مورد نیاز است.


نماینده عالی دولت در استان فارس مشارکت مردمی را از محوری ترین مولفه های مبارزه با اعتیاد به ویژه در مبحث پیشگیری و بازتوانی برشمرد و عنوان کرد: فعالیت تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در این حوزه موفقیت آمیز بوده که باید تقویت شود.


خانواده، مهمترین عامل پیشگیری از اعتیاد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در فارس در زمینه پیشگیری از اعتیاد آموزش دیده اند.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب  در همایش بزرگ مبارزه با مواد مخدر که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین، سریعترین و ارزانترین راه برای مبارزه با مواد مخدر پیشگیری است.


وی با بیان این که هم اکنون سرانه اعتبارات و سرمایه گذاری کشور در حوزه پیشگیری یک چهلم سرانه دنیا است، افزود: خانواده مهمترین نهاد موثر در پیشگیری از اعتیاد است.  


رییس کمیته برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: چگونگی رفتار و کنترل هیجانات، کاری است که خانواده‌ها باید انجام دهند.


ابراهیمی با بیان این که بیش از پنجاه سازمان مردم نهاد در استان فارس در حوزه پیشگیری فعالیت می‌کنند، افزود: تاکنون بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر در استان از آموزش‌های این سازمان‌ها بهره‌مند شدند.


وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۴ تُن مواد مخدر در استان فارس کشف و ضبط شده است.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: نیروی انتظامی استان فارس تاکنون ۱۱۲ شهید و ۱۲ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که در همایش از دو خانواده شهید و دو جانباز به نمایندگی از آن‌ها تجلیل شد.


در پایان این همایش از دو خانواده شهید و دو جانباز عرصه مبارزه با مواد مخدر و فعالان این عرصه تقدیر شد.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.04.13

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است