Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1364
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20303

مواد مخدر اولین و بزرگترین عامل بروز آسیب‌های اجتماعی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: مواد مخدر بحران بزرگی را ایجاد کرده است و امروز به‌عنوان اولین و بزرگترین عامل بروز آسیب‌های اجتماعی همچون قتل، تجاوزهای جنسی، دزدی، خودکشی و... شناخته می‌شود.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، به مناسبت ٥ تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نشستی با حضور صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و محمدرضا ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس و جمعی از هنرمندان و فرهنگ وران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.


در این نشست محمدرضا ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: وظیفه شرعی خود می‌دانم تا نه به عنوان یک مسئول، بلکه به عنوان یک شهروند از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به دلیل فعالیت‌های فرهنگی و هنری بی سابقه‌ای که در یک سال گذشته در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد داشته است، قدردانی کنم.


وی ادامه داد: مواد مخدر اولین تهدید اجتماعی است که در زمان کنونی تمام جوامع بشری را در برگرفته است و از آن جا که درآمد حاصل از آن امروز گاه از فروش نفت و صنعت توریسم پیشی می‌گیرد و به صورت مجازی و غیرمجازی از آن کسب درآمد می‌کنند، باندهای مافیای بین‌المللی قدرتمندی را ایجاد کرده است که مبارزه با آن را سخت‌تر می‌کند.


دبیر شورا افزود: مواد مخدر بحران بزرگی را ایجاد کرده است و امروز به عنوان اولین و بزرگترین عامل بروز آسیب‌های اجتماعی همچون قتل، تجاوزهای جنسی، دزدی، خودکشی و... شناخته می شود.


ابراهیمی اضافه کرد: باید بر خود این فرض بدانیم که قربانیان مواد مخدر از خانواده ما هستند و با این حساسیت و دغدغه با آن روبرو شویم.


وی خاطر نشان کرد: هر کسی در جامعه وظیفه دارد تا به اندازه وسعش با ورود به عرصه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، از آلوده شدن بیشتر جامعه جلوگیری کند.


در ابتدای این نشست صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: یکی از راه هایی که مورد تأکید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در راستای پیشگیری از اعتیاد است، استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری در جهت شناساندن اثرات سوء مواد مخدر در جامعه است.


سهرابی ادامه داد: همه دستگاه های اجرایی موظف هستند تا در راستای مبارزه و پیشگیری از اعتیاد با توجه به زمینه کاری خود، فعالیت های لازم را انجام دهند؛ فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در همین راستا حمایت های جدی خود را از آثار هنری با موضوع آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد در دستور کار قرار داده است؛ و در یک سال اخیر در اکثر نشست ها بارها این موضوع را اعلام کرده ایم.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: هنر نمایش بهترین و اثرگذارترین هنر و زبانی است که می تواند با بیان دردهای اجتماعی و آگاهی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی وارد شود. این اداره کل در نظر دارد تا با حمایت از نمایش های خیابانی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی، به شکل رایگان در شهرستان های دیگر فارس نیز برای مردم اجرا شوند.


دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اهمیت رده سنی کودک و نوجوان در فرهنگ سازی، خاطر نشان کرد: هنرمندان و فرهنگ وران بایستی با در نظر گرفتن این بخش جامعه به عنوان مهم ترین و اثر پذیرترین افراد، آثار خود را بیش از پیش به این قشر اختصاص دهند.


وی با اشاره به اجرای نمایش های خیابانی روزانه در بوستان های شهر شیراز، اضافه کرد: در هفته مبارزه با مواد مخدر، در همه شهرستان های فارس، اصحاب فرهنگ و هنر با حمایت و همکاری اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی، حداقل یک برنامه در این زمینه به جامعه ارائه دادند.


در پایان این نشست از سفیران اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر فارس حوزه فرهنگ و هنر تقدیر تجلیل و تقدیر به عمل آمد.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.04.13

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است