Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 458 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14431
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 33370

خانواده‌ها به نقش خود در پیشگیری از اعتیاد عمل کنند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آباده گفت: خانواده‌ها و والدین باید با حساسیت بیشتر بر تربیت فرزندان نظارت کنند.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمد اسدالهی با بیان این مطلب در همایش تخصصی اعتیاد و راهکارهای پیشگیری که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان آباده برگزار شد، اظهار داشت: اعتیاد جنبه شخصی ندارد بلکه ضربه مهلکی بر پیکر اجتماع وارد می‌کند و مُعضلات و آسیب‌های آن دامن همه اجتماع را در بر می‌گیرد، آسیب‌های اعتیاد به مواد مخدر کل خانواده فرد معتاد را تحت تأثیر منفی خود قرار می‌دهد و باید این آسیب‌ها در جامعه و برای مردم به خصوص نسل نوجوان و جوان تبیین شود.


وی افزود: لازم است دستگاه‌های فرهنگی و کسانیکه دغدغه سلامت و سعادت جامعه را دارند بیش از پیش نسبت به خطرات اعتیاد در جامعه احساس مسئولیت و برای کنترل آن چاره اندیشی کنند.


فرماندار آباده با بیان اینکه نقش خانواده‌ها برای پیشگیری فرزندان از مواد مخدر اهمیت بسیاری دارد، اضافه کرد: همواره پیشگیری مقدم بر درمان بوده است، مصرف مواد مخدر در دهه‌های گذشته فقط در مردان شایع بود اما در این سال‌ها زنان نیز به این مواد مبتلا شده اند.


اسدالهی در پایان با بیان اینکه آموزش مهمترین مؤلفه در مبارزه با مواد مخدر است، اظهار کرد: خانواده‌ها و والدین باید با حساسیت بیشتر بر تربیت فرزندان نظارت کنند، نظارت بر ارتباط آنها با دوستان یک اولویت است، پیشگیری‌های اولیه جلوی مخاطرات آسیب اعتیاد را از سنین نوجوانی می گیرد، خانواده باید به نقش خود عمل کند تا آسیب‌های جبران ناپذیر اعتیاد، کل جامعه را با مشکلات و آسیب‌های متعدد مواجه نکند.


در این همایش یک روزه کارشناسان تربیتی و اجتماعی با تبادل نظر و بیان گوشه هایی از ناهنجاری های زاییده اعتیاد بر لزوم برنامه ریزی برای کاهش اثرات مصرف مواد مخدر و کنترل این پدیده شوم تاکید و همفکری کردند.


گردهمایی روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در ممسنی
در راستای پیشگیری از اعتیاد، کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد ممسنی اقدام به برگزاری گردهمایی، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و برپایی نمایشگاه نمود. همچنین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی در راستای انجام فعالیت های فرهنگی نیز نمایشی را با موضوع اعتیاد اجرا کرد.


در این نمایش از زندگی فردی معتاد، روابط او با برادرش و علل اعتیاد به صورت طنز به نمایش درآمد و ضمن فراهم آوردن لحظاتی شاد برای مدعوین با شناخت از برخی عوامل اعتیاد، نقشی در پیشگیری از اعتیاد داشته باشد.


همچنین نمایشگاه پوستری نیز با موضوع شناخت مواد مخدر و تاثیرات مصرف این نوع مواد بر بدن و زندگی انسان در سالن امیرکبیر نورآباد برگزار شد.


برپایی نمایشگاه عکس «مواد مخدر مواد خانمان سوز» در رستم رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رستم: یکی از وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آگاهی و اطلاع رسانی بالاخص برای خانواده ها نوجوانان و جوانان در راستای مبارزه با مواد مخدر است.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه عکسی تحت عنوان «مواد مخدر مواد خانمان سوز» در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رستم برگزار گردید.


رحمن محقق رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رستم در این خصوص گفت: یکی از وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آگاهی و اطلاع رسانی بالاخص برای خانواده ها نوجوانان و جوانان در راستای مبارزه با مواد مخدر است که ما با برپایی این نمایشگاه عکس و در راستای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این کار انجام گردید و در معرض دید علاقه مندان قرار دارد.


دیدار با خانواده شهید"محمد حسین رحیمی" در پاسارگاد
فرمانده انتظامي و رییس کمیته مقابله با عرضه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پاسارگاد گفت: شهادت يک فوز عظيمي است و ملت ما هم در راستاي اعتلاي پرچم اسلام، شهادت را با جان و دل قبول مي کنند.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سرهنگ نیکبخت به همراه اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با خانواده شهید "محمد حسین رحیمی" ديدار كردند.


فرمانده انتظامي و رییس کمیته مقابله با عرضه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پاسارگاد در حاشيه اين ديدار گفت: تجليل از اسوه هاي رشادت، شجاعت و ايثار که در راه ارزش هاي والاي اسلام و در راه خدا بهترين هستي خود را نثار کردند از وظايف همه آحاد جامعه است.


سرهنگ نیکبخت در خصوص مقام شامخ شهدا، افزود: شهادت يک فوز عظيمي است و ملت ما هم در راستاي اعتلاي پرچم اسلام، شهادت را با جان و دل قبول مي کنند.


اين مقام انتظامي در ادامه بيان داشت: چه سعادتمند بودند اين شهيدان که دين خود را به اسلام و ملت شريف ايران ادا کردند و به جايگاه مجاهدين و شهداي اسلام شتافتند.


وي تكريم و تعظيم خانواده هاي شهدا را وظيفه همه مسئولان دانست و افزود: خدمت به اين خانواده ها افتخاري بزرگ براي همه مي باشد که اميدوايم بتوانيم با خدمتگذاري خالصانه دين خود را به شهداي گرانقدر ادا كنيم.


رییس کمیته مقابله با عرضه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پاسارگاد تصريح کرد: همان گونه که شهيدان در حفظ و حراست از وطن و پيروي از رهبر خود جانفشاني کردند، ما نيز بايد در پيروي از اهداف و آرمان هاي آنان، تبعيت از فرامين مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و حمايت از خانواده هاي گرانقدر آنان کوشا باشيم.


گفتني است استوار دوم شهید "محمد حسین رحیمی" از پرسنل ناجا بوده که در سال 1392 در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در شهرستان خرامه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.04.13

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است