Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 291 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 20276
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

مادران نقش بسزایی در پیشگیری از اعتیاد فرزندانشان دارند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: والدین باید ضمن نظارت صحيح و اصولي بر رفتار و عملكرد فرزندان خویش، مهارت های زندگی را کسب کنند.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب  در همایش پیشگیری از اعتیاد ویژه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر که شهرک سعدی شیراز برگزار شد، اظهار داشت: بايد همگي با عزمی راسخ و جدی در ‏راستای مبارزه با مواد مخدر به خصوص مواد مخدر صنعتی و روانگردان‌ها تلاش کنیم.


وی؛ مهارت‌های زندگی را مهم‌ترین عامل پیشگیری از اعتیاد ‏عنوان کرد و افزود: خانواده از ارکان مهم تربیت و تکوین شخصیت فرد است لذا برای پیشگیری از اعتياد ضروری ‏است که والدین ضمن نظارت صحيح و اصولي بر رفتار و عملكرد فرزندان خویش مهارت‌هاي زندگي را كسب کنند.


دبیر شورا در ادامه گفت: تا دنیای کودک، نوجوان و جوان را نشناسیم نمی‌توانیم پاسخگوی نیاز آنها باشیم.‏


ابراهیمی اضافه کرد: والدين بايد با ايجاد احساس مسئوليت در خود ‏نسبت به كسب آموزش مهارت های زندگی و مهارت‌های رفتاری در خانواده‌ها تلاش کنند.‏


وي همچنين نقش پیشگیری از اعتياد را در كاهش آسيب‌هاي اجتماعي مهم دانست و بيان داشت: در محیط خانواده، ‏والدین باید به تغییرات رفتاری، اُفت تحصیلی و مشکلات اخلاقی مثل افسردگی یا اضطراب ناگهانی فرزندان توجه ‏داشته و پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.‏


در پايان اين همايش محمدرضا ابراهيمي خطاب به خانواده‌ها گفت: بايد همگي با عزمی راسخ و جدی در راستای ‏مبارزه با مواد مخدر به خصوص مواد مخدر صنعتی و روانگردان‌ها تلاش کنیم.


«ولم کن» در خیابان های شیراز اجرا شد  نمایش خیابانی «ولم کن» به کارگردانی مهدی رعیت پیشه و با بازی محمدمهدی بیگی، مهدی رعیت پیشه در بوستان بعثت، بلوار بعثت و بوستان لاله بلوار فدک اجرا شد.


این نمایش به سفارش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و با همکاری کانون تیاتر خیابانی فارس در راستای آگاهی بخشی و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر تهیه شده است.


برپایی نمایشگاه عکس اعتیاد در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
همزمان با ایام سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، نمایشگاه عکسی با موضوع مواد مخدر و اعتیاد از ٣٠ خرداد ماه تا ٧ تیرماه جاری در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برپا شده است.


در این نمایشگاه عکس هایی از  فرزانه چخماق ساز، احمدرضا مداح، فاطمه مداح، رضا بعیدی، امید منوچهری و حدیث فقیری از عکاسان خبری شیراز به نمایش در آمده است.


همچنین نمایش خیابانی «قصه اصغر و مملی» نیز به همین مناسبت در شهرک سعدی شیراز با همکاری این اداره کل و کانون تئاتر خیابانی فارس و پرده خوانی محمدحسین نعمتی اجرا شد.


دیدار با سفیران اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و پیاده روی کارکنان از جمله دیگر فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در  ایام سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر بود.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.04.12

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است