Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 373 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6205
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 41775

باید آموزش پیشگیری از اعتیاد، از مدارس آغاز شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: مراقبت خانواده‌ها از بهبودیافتگان اعتیاد تاثیر بسزایی در عملکرد، رفتار و اخلاق آنان دارد.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سید احمد احمدی زاده با بیان این مطلب در نهمین همایش شمیم پاکی که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با حضور مددجویان رها یافته از دام اعتیاد، در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با مواد مخدر بسیار پُر رنگ بوده و این عملکرد و سربلندی در دنیا پوشیده نیست.


وی با بیان این که سرنخ اصلی عمده آسیب های اجتماعی، مصرف مواد مخدر است، افزود: باید برای کاهش آسیب های اجتماعی، یک برنامه ریزی جامع، کاربردی و راهبردی از سوی سازمان ها، ادارات و دانشگاه ها صورت پذیرد و امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و اصولی، شاهد اثربخشی آن در ارتقای سلامت جامعه باشیم.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: خانواده های بهبودیافتگان از اعتیاد باید مراقبت ها را افزایش دهند، زیرا تاثیر بسزایی در عملکرد، رفتار و اخلاق آنان دارد و از اعتیاد دوباره پیشگیری می کند.


احمدی زاده عنوان کرد: برای پیشگیری و آگاهی مردم جامعه در خصوص مضرات مصرف مواد مخدر و عوارض آن، آموزش را باید از مدارس آغاز کرد.


همچنین محمدرضا ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در این همایش گفت: ضرورت دارد عزم جهاد گونه‌ای در تمام افراد جامعه در جهت مقابله و مبارزه همه جانبه با مُعضل مواد مخدر شکل گیرد.


وی اظهار داشت: سالانه در بحث کشفیات و برخورد با سوداگران مرگ، تعداد قابل توجهی از هموطنان به درجه رفیع جانبازی و شهادت نایل می شوند.


دبیر شورا افزود: ضرورت دارد عزم جهاد گونه ای در تمام افراد جامعه ایجاد شود تا بتوانیم جامعه را برای خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر نا امن کنیم.


رییس کمیته مراسم برگزاری سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: در فارس۱٣٠ مرکز ترک اعتیاد خصوصی و دولتی وجود دارد که کار درمان را برای۲٠ هزار معتاد انجام می‌دهند.


وی با بیان اینکه در این مراکز حرفه آموزی به معتادان نیز صورت می‌گیرد، افزود: تاکنون بیش از ٤٥٠ بهبود یافته در جامعه وارد بازار کار شده اند و امرار معاش می‌کنند.


ابراهیمی با اشاره به اینکه دولت بهبود یافته‌ها را رها نمی‌کند، گفت: دستگاه‌ها مکلف شده اند معتادان بهبود یافته را مشغول به کار کنند و کارفرمایانی که یک نفر از بهبود یافتگان را مشغول به کار کنند، از تسهیلات ١٠ میلیون تومانی با نرخ ٤ درصد بهره مند می‌شوند.


در این همایش که به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد از والدین و همسران بهبود یافتگان که با فداکاری همسر یا فرزند خود را در ترک اعتیاد همراهی کردند تجلیل شد.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.04.12

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است