Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 162 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 16243
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

تفاهم نامه همکاری در مبارزه با مواد مخدر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تفاهم نامه همکاری در زمینه مبارزه با مواد مخدر امضا کردند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این تفاهم‌نامه بر برنامه‌ریزی و مشارکت در اجرای طرح‌ها و فعالیت‌های مشترک در حوزه‌های پیشگیری، کاهش آسیب و صیانت اجتماعی خانواده معتادان، حمایت، توانمندسازی و استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد، خیریه‌ها و تشکل‌های مردمی در اجرای برنامه و طرح‌های صیانت اجتماعی تاکید کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در این مراسم گفت: معضل مواد مخدر به عنوان یک معضل جهانی مطرح است و همه جوامع بشری با آن درگیر و همه کشور‌ها به دنبال این هستند که با این پدیده پیچیده اجتماعی که از مناظر مختلف قابل پیگیری است، برخورد کنند و این موضوع را مهار کنند.


سردار محمدمسعود زاهدیان گفت: گزارش اخیر سازمان ملل نشان می‌دهد که طی ۳۰ سال گذشته پیچیدگی و نوع مواد مخدری که در دنیا توزیع می‌شود، به شدت افزایش پیدا کرده است و تعداد معتادان به مواد مخدر در دنیا از ۲۱۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ به ۲۸۷ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.


سردار محمدمسعود زاهدیان افزود: در چرخه جغرافیایی در همسایگی بزرگترین قطب تولید تریاک دنیا، افغانستان قرار داریم و در مسیر ترانزیت آن به اروپا هستیم و به طور طبیعی سوداگران مرگ از این مسیر تمایل بیشتری برای انتقال مواد به نقطه مصرف دارند. ما به واسطه اینکه در این مسیر قرار داریم، آسیب پذیری بیشتری داریم و مردم ما از این موضوع بسیار آسیب دیده اند. تولید مواد صنعتی در کشور افغانستان افزایش زیادی پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: همه این‌ها ما را بر آن می‌دارد که اقدامات سلبی و ایجابی را گسترش و توسعه دهیم و پلیس بر آن شد در حوزه اقدامات ایجابی با توسعه فعالیت‌های فرهنگی سطح دانش عمومی را نسبت به مواد مخدر ارتقا دهد که همین کار می‌تواند در حوزه سلبی هم تاثیر بگذارد و مشارکت عمومی مردم را در پیشگیری از مواد مخدر افزایش دهد؛ به همین منظور ما به سازمان‌هایی که می‌توانند با پلیس همکاری داشته باشند، مراجعه کردیم و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دست یاری به سمت ما دراز و زمینه همکاری مشترک در حوزه‌های مختلف را برای ما فراهم کرد.


رییس پلیس مبارز با ومواد مخدر ناجا در ادامه تصریح کرد: ما کار‌های متعددی را در راستای این همکاری پیش بینی کرده ایم که با مساعدت شهرداری پیگیری می‌شود؛ امیدوارم اثرات این همکاری را مردم احساس کنند و شیرینی آن به کام مردم باشد.


برای مشاهده این گزارش بر روی تصاویر زیر کلیک کنید:

منبع: واحد مرکزی خبر 98.04.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است