Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 144 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3190
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 22129

اعتیاد دلیل اصلی کاهش سطح بهره‌وری نیروی کار است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


همایش پیشگیری از مصرف مواد مخدر در محیط‌های کاری به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با حضور کارشناسان بهداشت حرفه‌ای و ایمنی استان فارس در شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این همایش که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در شیراز برگزار شد، گفت: این اداره کل بر اساس یک برنامه مدون ابتدا نسبت به بررسی وضعیت موجود نسبت به پایش وضعیت اعتیاد در سطح کارگاه های صنعتی استان بصورت راندوم با همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط اقدام نموده و سپس به انتخاب رابطین و برگزاری کلاس های آموزشی پیشگیرانه در درجه اول برای رابطین و با کمک آنها برای سرپرستان کارگاه ها و کارگران در شهرستان های استان اقدام نموده است.
وی افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ساخت مجموعه های ورزشی و فرهنگی کارگران و برگزاری پیاده روی هفتگی و ورزش صبحگاهی در کارگاه های بالای 50 نفر در دستور کار خود قرار داده است که در این زمینه از همکاری کارفرمایان، سرپرستان و کارگران تقدیر و از هدایت و راهنمایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، سازمان بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی تقدیر و تشکر می نمایم .
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اظهار داشت: برخی بر این باورند که در بخش اقتصادی فقط بیکاری عامل اعتیاد می باشد اما ما با پژوهش هایی میدانی که در سطح واحدهای تولیدی استان انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که برخی افراد شاغل در واحدهای تولیدی هم دچار مُعضل اعتیاد هستند که یکی از دلایل اصلی کاهش سطح بهره وری نیروی کار این واحدها را به وجود آورده است.
مختاری در پایان گفت: بنابراین بیکاری به تنهایی نمی تواند عامل اعتیاد باشد و در این زمینه بایستی در ریشه یابی علت این آسیب اجتماعی تعمق بیشتری نمود.
اجرای برنامه ورزشی «ورزش و کار دشمن اعتیاد و ضامن سلامتی» در کارخانه شیر پگاه فارس
به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر؛ یک برنامه ورزش صبحگاهی با حضور مسئولین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس و بیش از یکصد نفر از مدیران و کارکنان کارخانه شیراز پگاه فارس در محوطه این کارخانه برگزار شد.
قدر خادم الحسینی مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس در حاشیه این برنامه ضمن یاد کردن از شهدای کارخانه پگاه فارس، اظهار داشت: برنامه ورزش های صبحگاهی و پیاده روی در سطح مراکز تولیدی استان، از سال 96 شروع و زمان بندی شده است و تلاش کردیم با شروع زنگ تولید، ورزش کارگری هم در کارخانجات استان عملیاتی شود.
وی افزود: ورزش یکی از راه های موثر کاهش آسیب های اجتماعی بویژه ناشی از مصرف مواد مخدر است که در خصوص تولید و مراکز تولیدی می تواند موجب سلامت کارگران و کارفرمایان و به تبع آن موجب تولید باکیفیت شود.
در ادامه مراسم مهندس باغبان باشی مدیرعامل شیر پگاه فارس از حضور مسئولین در این برنامه ورزشی تشکر و گفت: اطلاع رسانی و آموزش اصولی، اراده لازم، ورزش و داشتن روحیه ورزشی عواملی مهمی در بستن راه های درونی و برونی گسترش اعتیاد هستند.
وی اظهار داشت: تحت تاثیر عوامل بیرونی نظیر ناکامی های اجتماعی، مشکلات اقتصادی و... فرد ممکن است دچار اعتیاد شود که ورزش می تواند موجب کاهش این عوامل شود.
مدیرعامل شیر پگاه فارس افزود: سعی ما در کارخانه پگاه فارس بر این است که ورزش را در بین همکاران خود گسترش دهیم و تاسیس سالن ورزشی توپی و سالن بدنسازی، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در مناسبت های مختلف اقداماتی بوده که در این زمینه انجام داده ایم.
در ادامه برنامه حجت السلام ربانی امام جمعه زرقان ضمن تشکر از برگزار کنندگان این برنامه ورزشی، توصیه به ورزش را توصیه امر به معروف دانست.
همچنین سمیه رفیعی سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زرقان گفت: پیشگیری از اعتیاد برای برقراری صحت و سلامت جامعه هدف و تولید از نگرش ها و اهداف ما در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زرقان می باشد.
وی افزود: این مهم به وسیله آموزش و ترویج فرهنگ ورزش و همدلی بین کارگران و کارفرمایان میسر می گردد.
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زرقان بیان داشت: از جمله موارد اساسی که باید مد نظر داشت این است که که کارگرانی که دچار اعتیاد شده اند را به عنوان یک بیمار تلقی کنیم و هیچ وقت آنها را اخراج نکینم تا مشکلات وی از فردی به خانوادگی تبدیل نشود.
رفیعی از شرکت پگاه به خاطر برگزاری این برنامه ورزشی که به صورت نمادین و به منظور تشویق به کاهش اعتیاد و آسیب های ناشی از آن برگزار شده بود، تشکرکرد.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر 98.04.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است