Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 188 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 20504
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

جشن بزرگ 3000 نفری «یاریگر هم باشیم» در ساری برگزار شد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


به مناسبت نکوداشت روز جهانی  مبارزه با مواد مخدر در هفته مبارزه جشن نشاط و شادی با عنوان «یاریگر هم باشیم» در بوستان ولایت ساری با حضور حداکثری شهروندان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، علی اصغر میرزایی دبیر شورا در این مراسم و جشن بزرگ که ‌با حضور پرشور شهروندان ساروی در محل بوستان ولایت برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا به ویژه شهدای مبازره با مواد مخدر گفت: هفته مبارزه با مواد مخدر فرصت مغتنمی است تا جهت صیانت از سرمایه های اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی, مخاطرات بلای خانمانسوز مصرف مواد مخدر و اعتیاد را برای جامعه تبیین و اطلاع رسانی کنیم.


وی در ادامه با بیان اینکه در دنیای امروز افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر، نگران کننده است، افزود: طبق آمار دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل تقریبا یک نفر از هر هشت نفر که در سطح جهان مواد مخدر را از راه تزریق مصرف میکنند از بیماری اچ.آی.وی رنج می برند.


دبیر شورا با بیان اینکه ایران با تقدیم ۴ هزار شهید در راه مبارزه با قاچاق پرچم دار مبارزه جهانی علیه مواد مخدر است، گفت: در سالهای اخیر که موضوع اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر  مورد توجه قرار گرفته است،  تحقق این هدف همکاری و مشارکت مردم  به خصوص سمن ها را می طلبد.


میرزایی اظهار کرد: استاندار در پیام خود به مناسبت آغاز هفته مبارزه با مواد مخدر، این هفته را هفته‌ی آشتی و صلح با بیماران و خانواده های گرفتار  اعتیاد این پدیده شوم نامیدند و امیدواریم بتوانیم در راستای این دستور استاندار محترم توجه ویژه ای به این مهم داشته باشیم تا سلامت و نشاط اجتماعی را برای جامعه به ارمغان بیاوریم.


وی با تاکید بر لزوم توجه به امر پیشگیری از اعتیاد ، گفت: معتقدیم در امر مبارزه، مقابله، درمان و پیشگیری باید  یاریگر هم باشیم و جشن نکوداشت هفته مبارزه نیز با عنوان «یاریگر هم باشیم» برپا کردیم تا بگوییم برای رسیدن به جهان عاری از اعتیاد و مصرف مواد مخدر نیازمند  مشارکت همه آحاد جامعه هستیم.


دبیر شورا ادامه داد: با عنایت به فرامین مقام معظم رهبری اعتیاد به عنوان اولین اولویت آسیب های اجتماعی  تعیین شد و بر این اساس به منظور تقویت زمینه مشارکت در عرصه های مختلف امر مبارزه، امسال برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر و روز جهانی آن با رعایت کیفیت ، سرعت و دقت در ابعاد مختلف در دستور کار قرار گرفته است.


میرزایی، ابراز امیدواری کرد که با مشارکت بخش های مختلف دولتی و مردمی و تلاش جدی برای تقویت اقدامات در امر مبارزه ( در طول برنامه ششم توسعه) میزان بروز و شیوع اعتیاد در کشور و استان کاهش یابد .


برپایه این گزارش؛ در این آیین نکوداشت (یاریگر هم باشیم ) که با برنامه های متنوع فرهنگی، سرگرمی و شاد و مفرح همراه بود از فعالان امر مبارزه، مقابله، درمان، پیشگیری و سفیران با اهدا لوح سپاس قدردانی شد.


همچنین ضمن گرامیداشت و یاد و نام ۸5 شهید مبارزه با مواد مخدر مازندران از خانواده های تعدادی از شهدا نیز تجلیل به عمل آمد.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران98.04.10

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است