Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 204 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14261
دیروز  ------------------دیروز ------------------21075
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

استاندار فارس: تشکل های مردمی در حوزه پیشگیری اعتیاد موفق بوده اند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


استاندار فارس گفت:: فعالیت تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در حوزه پیشگیری و بازتوانی موفقیت آمیز بوده است.

عنایت الله رحیمی، پنجشنبه در همایش مبارزه با مواد مخدر در شیراز افزود: مشارکت مردمی از محوری ترین مولفه های مبارزه با اعتیاد به ویژه در حوزه پیشگیری و بازتوانی است و این فعالیت ها باید گسترده و تقویت شود.


استاندار فارس ادامه داد: علاوه بر پیشگیری، نیازمند شناسایی، مبارزه، مجازات و بازتوانی در زمینه اعتیاد و همچنین تقویت تجهیزات و امکانات و فراهم بودن زمینه های قانونی هستیم.


وی اضافه کرد: اعتیاد سبب شده که جامعه ما از فعالیت، خلاقیت و تفکر حدود ۲ میلیون نفر که گرفتار این بلای خانمان سوز شده اند محروم شود.


رحیمی گفت: مقابله با اعتیاد که از بحران های جوامع بشری محسوب می شود و همچنین درمان افراد گرفتار در این دام هزینه های زیادی را به جامعه تحمیل کرده است.


استاندار فارس بیان کرد: عوامل فردی در کنار سایر عوامل در بروز و گسترش این آسیب اجتماعی موثر است و قبل از اینکه به دنبال مشخص کردن و معرفی مقصر یا مقصران گسترش اعتیاد باشیم باید نسبت به شناسایی عوامل اقدام کنیم.


او اظهار داشت: فاصله طبقاتی، مهاجرت ها، بیکاری، کم سوادی و بی سوادی و سستی اعتقادات و ارزش ها از جمله زمینه های اجتماعی گسترش اعتیاد هستند که نباید از آنها غافل ماند.


استاندار فارس افزود: از اصلی ترین ملزومات کاهش و رفع این معضل در جامعه می توان به بهره گیری از روش های علمی، پژوهش و برنامه ریزی مدون در حوزه ای مختلف مرتبط اشاره کرد.

رحیمی گفت: کاهش فاصله طبقاتی، گسترش فرصت های شغلی، توجه به توانمندی های افراد در جهت اعتلای زندگی آنها و اعتلای جامعه، توجه به جنبه های فرهنگی، تقویت ارتباط با پروردگار، توجه به سوادآموزی و کاهش بی سوادی، توجه به کودکان کار از دیگر عواملی است که توجه به آنها در حوزه مقابله با اعتیاد ضروری است.


منبع: ایرنا 98.04.06

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است