Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 201 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18908
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18908

پیشگیری بهترین راه برای کاهش زیان‌های اعتیاد به مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: بايد همگي در جهت هوشياري نوجوانان و جوانان بكوشيم كه قطعاً ثمره اين تلاش جامعه عاري از اعتياد است.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمی با بیان این مطلب در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کوار که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در محل فرمانداری آن شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: براي اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر بايد خانواده را محور اصلي قرار داد و با اجراي برنامه هاي آموزشي و مهارتي آنان را در برابر پديده شوم مواد مخدر توانمند كرد.


وي در ادامه به خطرات ناشي از مصرف مواد مخدر اشاره نمود و گفت: ضروريست كه والدين با عوارض و عواقب خطرناك ناشي از سوء مصرف مواد مخدر آشنا شوند تا زمينه‌ي تجربه مصرف مواد مخدر توسط فرزندانشان فراهم نشود.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس، افزود: حمايت خانواده‌ها از فرزندان خصوصاً در دوران حساس نوجواني تاثيرات مطلوبي بر مصون ماندن آنان از بيراهه رفتن دارد لذا بايد همگي در جهت هوشياري نوجوانان و جوانان بكوشيم كه قطعاً ثمره اين تلاش جامعه عاري از اعتياد است.


ابراهيمي اجتماعي كردن امر مبارزه با مواد مخدر را مهم برشمرد و گفت: مُعضل مواد مخدر پديده‌اي اجتماعي است كه بايد همه مردم و مسئولين با تعامل مناسب و سازنده در جهت پيشگيري و مقابله با آن قدم بردارند.


وی در ادامه افزود: خطرات مصرف مواد مخدر و زیان های ناشی از آن زندگی جامعه را مختل می سازد لذا باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی نسبت به افزایش سطح آگاهی آحاد جامعه اقدام گردد.


این مقام مسئول در استان فارس تاکید کرد: برای کاهش آثار و زیان های مصرف مواد مخدر بهترین راه پیشگیری و بهترین راه حل برای این کار آشنایی اقشار مختلف مردم با زیان های حاصل از آنهاست و بنوعی باید این آموزش ها و روش ها را مردمی نمود تا به نقطه بهینه دست یافت.


در ابتدای این جلسه اشکان کاظمی فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کوار آموزش و اطلاع رسانی را مهمترین عامل در پیشگیری از اعتیاد دانست و گفت: زمانیکه مردم و بویژه نوجوانان و جوانان ما از مضرات و آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر آگاهی کافی داشته باشند قطعاٌ کمتر تمایل پیدا می کنند که به سمت و سوی مصرف اینگونه مواد سوق یابند و این هفته بهانه ای است برای اشاعه اینگونه آموزش ها ولی باید ترتیبی اتخاذ نمود تا در تمام طول سال اجرای اینگونه برنامه ها در میان گروه ها و اقشار مختلف تداوم پیدا کند.


وی در ادامه با تاکید بر اینکه در هفته مبارزه با مواد مخدر بایستی پیام پیشگیری از اعتیاد و احساس مسئولیت همگانی در این عرصه را به گوش جامعه رساند، تصریح کرد: امروز باید تهدیدات فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنیم و با بهره گیری از ظرفیت های آن در جهت کاهش آسیب های اجتماعی بویژه ناشی از مواد مخدر بهره گیری کنیم.


آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مهم ترین محور در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است
همچنین محمدرضا ابراهيمی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد شهرستان کوار که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر برپا گردید، گفت: اجرای فعالیت های فرهنگی و پیشگیری در راستای مبارزه با مواد مخدر از موضوعات محوری است.


وي گسترش فعالیت‌های فرهنگی در این زمینه را موجب نهادینه شدن فرهنگ پیشگیری از اعتیاد در سطح جامعه عنوان کرد و افزود: با توجه به حجم تهدیدات موجود در زمینه مواد مخدر و آسیب ‌های اجتماعی، لازم است با همکاری همه نهادهای مسئول، این فعالیت‌ها نیز گسترده‌تر شود.


دبیر شورا با تاکید بر اهمیت آموزش در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: با ایجاد حساسیت لازم و آگاهی بخشی عمومی نسبت به آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر می توان گام موثری در مبارزه با معضل اعتیاد برداشت.


رییس کمیته برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر فارس افزود: آگاهی بخشی و اطلاع رسانی آحاد جامعه نسبت به مضرات مواد مخدر و روانگردان ها از مهم ترین محورها در پیشگیری و مبارزه با این پدیده شوم است.  


گفتنی است نمایشگاه بزرگ پیشگیری از اعتیاد با حضور ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، کاظمی فرماندار، بابایی فرمانده نیروی انتظامی، فریدونی شهردار کوار و تنی چند از مسئولین دستگاههای اجرایی به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با همت نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بهزیستی، آموزش و پرورش، سازمان مردم نهاد، شهرداری و کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان کوار افتتاح شد.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.04.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است