Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 270 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14476
دیروز  ------------------دیروز ------------------21075
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

باید دیوار بلند و مقاومی در برابر اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی قرار داد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: جامعه‌ نیازمند ایجاد دیواری بلند و مقاوم در برابر اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن است.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمی ضمن تبريك هفته‌ي مبارزه با مواد مخدر در جمع مدیران و رؤسای دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سپیدان اظهار داشت: اعتیاد و مواد مخدر برای هر جامعه‌ای یک تهدید جدی محسوب می‌شود و امنیت و سلامت کشورها را هدف قرار می‌دهد.


وی افزود: جامعه‌ نیازمند ایجاد دیواری بلند و مقاوم در برابر اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن است و برای ایجاد چنین مانعی، باید نهضتی عمومی شکل بگیرد.


این مقام مسئول در استان فارس بیان داشت: وقتی کسی وارد حیطه اعتیاد شود، یکسری شرایط روحی، جسمی و مکانیزم بدن اتفاق می‌افتد که جدا شدن از آن بسیار سخت بوده و به همراه آن آسیب‌های دیگر نیز شکل می‌گیرد.


رییس کمیته برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر فارس افزود: باید همه مردم را در امر مبارزه با مواد مخدر مشارکت دهیم و یک جریان‌سازی ایجاد شود؛ صرفاٌ با کارهای دولتی نمی‌شود کاری از پیش برد؛ هر موضوعی را اگر بخواهیم پایه‌دار در جامعه ثبت کنیم، باید تبدیل به باور و اعتقاد شود و بهترین ظرفیت ایجاد باور در جامعه ما، استفاده از ظرفیت دینی و اخلاقی جامعه است.


در ابتدای این جلسه جمال جوادی جهرمی فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سپیدان ضمن تبریک هفته مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهمترین مُعضلات اجتماعی است که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه محسوب می شود و ویرانگری های حاصل از آن زمینه ساز سقوط بسیاری از ارزش ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی شده و بدین ترتیب سلامت جامعه رابه مخاطره می اندازد.


وی بیان اینکه یکی از دغدغه های مهم جامعه بحث مبارزه با مواد مخدر است، گفت: اعتیاد در صدر جدول آسیب های اجتماعی قرار گرفته است و متاسفانه دامنه و گستره ی آن رو به فزونی است.


نماینده عالی دولت در سپیدان بر ضرورت بسیج همگانی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد تاکید کرد و افزود: مبارزه با این پدیده شوم نیازمند عزم و اراده جمعی است و باید همه دستگاههای شهرستان با جدیت و صلابت در جهت برخورد با این پدیده ورود پیدا کنند.


این مقام مسئول بیان داشت: برخورد با این پدیده خانمانسوز در حوزه نیروی انتظامی نیازمند یک سری ابزار و تجهیزات است که بدون وجود این امکانات انتظاری که در ذهن داریم محقق نخواهد شد.


رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در پایان به تشریح برنامه های سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در آن شهرستان پرداخت و گفت: کارگاه آموزشی مهارت های زندگی، نمایشگاه عکس و مسابقه نقاشی، استقرار تیم سیار اورژانس اجتماعی و کارشناس روانشناسی جهت مشاوره رایگان در کارخانجات و واحد های تولیدی سطح شهرستان، برگزاری برنامه پیاده روی خانوادگی با اهدای جوایز، برگزاری کارگاه آموزشی مهارت مدیریت خشم و نه گفتن در کارخانجات و واحد های تولیدی، همایش آموزشی بزرگ نه به اعتیاد مساوی با زندگی سالم در بخش بیضا، پخش بروشور با هدف آگاهسازی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و برگزاری مسابقات مختلف ورزشی از مهمترین برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان سپیدان است.


        شهیدان و ایثارگران مظهر صلابت این مرز و بوم هستند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: رشادت شهدای والامقام سبب بر هم خوردن دسیسه های سوداگران مرگ می شود.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمی همزمان با ایام سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در دیدار خانواده شهید جعفر حسینی نژاد از شهدای نیروی انتظامی با تاکید بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد شهدا، افزود: خانواده های معزز شهدا و ایثارگران برای تمام مردم ایران موجب عزت و افتخار هستند و تمام کسانی که در این کشور زندگی می کنند سربلندی و حفظ تمامیت ارضی این خاک را مدیون جانفشانی های شهدا می دانند.


این مقام مسئول در استان فارس افزود: مسئولان به حکم وظیفه و به منظور ارتقای روحیه خود باید همواره با خانواده های شهدا، آزادگان و ایثارگران ارتباط نزدیکی داشته باشند.


وی خطاب به خانواده شهید حسینی نژاد اظهار داشت: صبر و بردباری شما و همت والایتان ستودنی و اجرتان نزد خداوند سبحان محفوظ است.


ابراهیمی افزود: این امر موجب خواهد شد تا همواره بدانیم مدیون خون و ایثارگری های چه کسانی هستیم و به همین لحاظ وظایف خود را در قبال این خاک و مردم به درستی انجام دهیم.


رییس کمیته برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: سوداگران مرگ در کمین جوانان این مرز و بوم نشسته اند و رشادت شهدای والامقام به ویژه در عرصه مبارزه با مواد مخدر سبب برهم خوردن این دسیسه ها می شود.


این دیدار با حضور ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس و همرامی کاظمی فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کوار، بابایی فرمانده انتظامی شهرستان و سایر مسئولین در روستای مظفری شهرستان کوار انجام گرفت. 


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.04.05

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است