Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 142 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 16759
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

دبیر کل سازمان ملل: برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر، با جوانان و برای جوانان کار کنیم

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت ۲۶ ژوئن برابر با ۵ تیرماه، روز بین‌المللی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر،خواستار همکاری با جوانان برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر شد تا آنان زندگی سالم‌تری داشته باشند.

به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش روز چهارشنبه در پیام خود آورده است: مشکل جهانی مواد مخدر یکی از چالش برانگیز ترین مسائلی است که با آن روبه‌رو هستیم و تأثیرات گسترده‌ای بر سلامتی و رفاه افراد، خانواده‌ها و جوامع، همچنین بر امنیت و توسعه پایدار ملت‌ها دارد.


در بخش دیگری از پیام دبیر کل سازمان ملل آمده است: با توجه به ضروری بودن وفا داری به تعهد بنیادین جهانی در زمینه پیشگیری و حل چالش‌های مواد مخدر با تمامی پیچیدگی آن، در آرمان‌های توسعه پایدار آمده کسی نادیده انگاشته نشود. اولویت‌های ملی ممکن است متفاوت باشند، اما جامعه بین‌المللی ضمن تلاش برای پیشرفت و کرامت افراد، هدف مشترکی برای حفظ امنیت و رفاه همه آنان دارد.


گوترش در این پیام افزود: از موضوع این روز بین‌المللی مبارزه با سو مصرف و قاچاق مواد مخدر یعنی «سلامت همگام با عدالت، عدالت همگام با سلامت» با تاکید بر اهمیت رویکرد همه‌جانبه شامل سلامتی، حقوق بشر، عدالت کیفری و نهادهای عدالت اجتماعی استقبال می‌کنم. دو دهه پیش، هنگامی که نخست‌وزیر پرتغال بودم، این واکنش جامع در هدایت سیاست‌گذاری مواد مخدر به وسیله دولت اینجانب آغاز شد.


دبیر کل سازمان ملل متحد در این پیام یاد آور شد: اوایل امسال، در کمیسیون مواد مخدر، کشورهای عضو متعهد شدند برای حقوق و واکنش‌های سلامت‌محور به مواد مخدر با هم کار کنند تا مردم بتوانند در سلامتی، احترام و آرامش، و امنیت و بهروزی زندگی کنند.

وی تاکید کرد: تمامی دولت‌ها را فرا می‌خوانم به این پیمان پایبند بمانند این یعنی سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر و کسانی که از تیره‌بختی انسان‌ها سود می‌برند، از جمله از راه تقویت همکاری‌های بین‌المللی و تبادل اطلاعات در تمامی زنجیره عرضه مواد مخدر. همچنین یعنی پیشگیری مبتنی بر حقوق بشر، جنسیت و حساس نسبت به سن و خدمات درمان و بازپروری برای مصرف مواد مخدر و اچ آی وی که بدون انگ‌زنی و تبعیض ارائه شده است. همچنین یعنی رویکردهای نیروی انتظامی که مردم را در برابر خشونت و استثمار کیفری محافظت نماید. خانواده‌ها، مدارس، و جوامع به ویژه در حمایت از جوانانی نقش حساس ایفا می‌کنند که احتمالاً تحت تأثیر نتایج هولناک و درازمدت سو مصرف مواد مخدر هستند.

در بخش پایانی پیام دبیر کل سازمان ملل می‌خوانیم: اجازه دهید برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر، با جوانان و برای جوانان کار کنیم و به آنان کمک نمائیم تا زندگی سالم‌تری داشته باشند و انتخاب‌های زندگی را با قدرت و انعطاف رهیابی کنند. در این روز بین‌المللی، اجازه دهید پایبندی خود را به ایفای تعهدمان نسبت به تضمین سلامتی و عدالت برای همه نشان دهیم.


منبع: ایرنا 98.04.05

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است