Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 296 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 20133
دیروز  ------------------دیروز ------------------19727
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 77579

۱۹۰ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون کشف شد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر گفت: از ابتدای سال تا امروز ۱۹۰ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون کشف شد که بیشترین آن در درمرزهای شرقی و استان های حاشیه شرق کشور کشف شده است.

سردار محمدمسعود زاهدایان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای سال همکاران با تلاش بی وقفه و شبانه روزی در نقاطی که اجرای ماموریت داشتند با عناصر قاچاقچی و افرادی که در راستای سوداگری موادمخدر فعالیت داشتند، برخورد کرده و توانستند اتفاقات خوبی رقم بزنند.

زاهدیان در پاسخ به این سئوال که آیا باند مشخصی در این زمینه متلاشی شده است، گفت: باندهای متعددی در نقاط مختلف کشور ضربه خوردند هم از عناصر اصلی که در امر مواد مخدر فعالیت داشتهو هم افرادی که در زمینه جادبه جایی مواد مخدر تحرکاتی داشته اند که تحت تعقیب پلیش قرار گرفته و در نهایت همکاران ما در پلیس مبارزه با مواد مخدر شبکه هایی که در کار قاچاق فعالیت داشتند را شناسایی و متلاشی کردند.

وی اضافه کرد: در این راستا افراد معروفی بودند که شناسایی و دستگیر شدند و چون پرونده های آنها در جریان است ازاعلام اسامی خودداری می کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر دارای نیروهای با تجربه و متخصص است که تجربه های خوبی در این زمینه دارند و الگوی مناسب برای آموزش به سایر کشورها هستندم و در طول سال دوره های مختلف برای افرادی که از سایر کشورها به ایران می آیند، برگزار کرده و از سوی دیگر مدرسانی نیز به سایر کشورها اعزام می کنیم.

* ۱۷ هزار برنامه آموزش همگانی به عموم مردم ارائه شد

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر در مورد اقدامات پیشگیرانه پلیس در کنار کشفیات مواد مخدر، گفت: در کنار مراکز پلیس و مراکز پیشگیری و مددکاری، خانواده افراد دستگیر شده که نیاز به مشاوره و مددکاری دارند را حمایت می کنیم تا از آسیب های بعدی جلوگیری شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر افزود: از دیگر اقدامات پیشگیرانه پلیس در حوزه مواد مخدر اطلاع رسانی به مردم از طریق تولیدات تلویزیونی در قالب تیزر و انیمیشن و همچنین حضور در فضای مجازی است. بیش از ۱۷ هزاز برنامه آموزش همگانی نیز در سطح کشور با استفاده از ظرفیت پاسگاه ها و کلانتری ها انجام شده است و منابع آموزشی را برای مسئولان مراکز آموزشی آماده کرده ایم تا در مدارس، مساجد و محیط های کار ارائه دهند.

زاهدیان افزود: همچنین فیلم های آموزشی متناسب با محیط های مختلف نمایس داده می شود تا ظرفیت بالای چمعیت کشور را نسبت به تهدیدات مواد مخدر آگاه کرده و دانش عمومی آنها را ارتقاء دهیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته یک میلون و ۸۰۰ هزار نفر آموزش چهره به چهره دیدند که هر یک از این افراد آموزش های دریافت شده را به سایرین منتقل کردند که از این طریق جهشی در اطلاع رسانی بوجود آمد که البته د راین راستا از ظرفیت اطلاع رسانی رسانه ها نیز بهره مند شدیم.

زاهدیان تاکید کرد: همه مردم در برابر مواد مخدر آسیب پذیرند و همه ما وظیفه داریم در تبلیغ مضرات اعتیاد و نکاتی که منجر به انحراف می شود، فرضیه امر به معروف و نهی از منکر را جدی گرفته و در پیشگیری اعتیاد مشارکت داشته باشیم براین اساس دست یاری به سمت مرم دراز کرده تا در کنار ما قرار گیرند. کمک کنیم تا نهضت پیشگیری از مواد مخدر در کشور ایجاد شود تا شاهد نباشیم که سرمایه انسانی کشور به جای اینکه مولد باشد، مصرف کننده شود.


منبع: ایرنا 98.04.03

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است