Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 190 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14286
دیروز  ------------------دیروز ------------------21075
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

اصحاب رسانه نقش مهمی در توسعه فعالیت های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد دارند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: فعالیت های فرهنگی و پیشگیری مهمترین محور مقابله و مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر است.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بيان اين مطلب در سومين جلسه كميته فرهنگي و پيشگيري كه در محل معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار شد، اظهار داشت: آگاه‌سازی عموم افراد جامعه بخصوص قشر جوان از مضرات مصرف مواد مخدر می‌تواند نقش مؤثری در پیشگیری از اعتياد داشته باشد.


وی افزود: سيستم اعتياد بسيار هوشمندانه نوجوانان و جوانان ما را هدف قرار داده است كه مهمترين محور مقابله و مبارزه با اين پديده شوم، فعاليت‌هاي فرهنگي و پيشگيري است.


دبیر شورا در ادامه با اشاره به فرا رسيدن ايام سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر، گفت: پديده شوم مواد مخدر و روانگردان‌ها يكي از جدي‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي بوده و با بايد با برنامه‌ريزي منسجم و با رويكرد اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر به مقابله با آن بپردازيم.   


رییس کمیته برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر فارس با تاکید بر شعار یاری گر هم باشیم، نقش رسانه ‌‌هاي گروهي را در عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه در حوزه‌هاي مختلف مبارزه با پديده شوم مواد مخدر بويژه توسعه فعاليت‌ هاي فرهنگي و پيشگيري بسیار اثرگذار دانست و افزود: با کمک و همراهي اصحاب رسانه بويژه صدا و سيما، روزنامه‌ها، خبرگزاري‌ها در طول سال و بويژه در ايام سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر مي‌توانيم گام مؤثري در راه مبارزه با مواد مخدر و نجات گرفتاران در دام اعتیاد برداریم.


ابراهیمی در ادامه بيان داشت: با اجراي دقيق فعاليت ‌هاي فرهنگي و پيشگيري مي‌توان به يك جنبش فراگير و مطلوب اجتماعي در عرصه پيشگيري و مبارزه با مواد مخدر بويژه در رده‌هاي سني نوجوانان و جوانان دست يافت.


وی در پايان سخنان خود ضمن تاكيد مجدد بر اجراي هر چه با شكوه‌تر مراسم‌ سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در سطح استان، خاطر نشان کرد: بايد آموزش و اطلاع‌رساني صحيح و مبتني بر اصول علمي براي تمامي اقشار جامعه بويژه نوجوانان و جوانان در دستور كار بوده و نسبت به اجراي برنامه‌هاي منظم آموزشي به جهت تحت پوشش قرار گرفتن همه‌ي افراد صورت پذيرد.

مقدررانه در برابر مُعضل مواد مخدر خواهیم ایستاد و تا ریشه کنی آن از کوششی دریغ نخواهیم کرد
همچنین محمدرضا ابراهیمی دبیر شورا در حاشیه مراسم غبار روبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با حضور مسئولان ارشد استانی در گلزار شهدای دارالرحمه شیراز برگزار شد، بیان داشت: جایگاه رفیع شهادت و کسب عنوان جانبازی، مزد خدمت صادقانه تمام آنهایی است که مخلصانه به این نظام خدمت می‌کنند.


وی افزود: استان فارس یکی از پهناورترین استان‌های کشور است که بیشترین هزینه‌ها را در راه مبارزه و مقابله با مواد مخدر به منظور تامین امنیت و آسایش مردم پرداخته است.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: تقدیم 140 شهید و 76 جانباز در استان فارس مؤید مبارزه و مقابله همه جانبه در برابر غول اعتیاد و مواد مخدر است.


ابراهیمی بیان داشت: امروز وظیفه داریم از خون شهدا بویژه شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر که ضامن امنیت و آسایش اجتماعی هستند با اقدامات گسترده فرهنگی و پیشگیری، اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی، درمان و حمایت اجتماعی از بهبودیافتگان، پاسداری کرده و راهشان را تا ریشه‌کنی مُعضل مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی ادامه دهیم.


رییس کمیته برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر فارس به تشریح برخی از برنامه‌های گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در سطح استان پرداخت و بیان داشت: برنامه‌های ایام سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با تجدید میثاق با شهدای گرانقدر در مرکز و 29 شهرستان آغاز و با برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی، مسابقات ورزشی، زنجیره انسانی یاری گر هم باشیم، همایش بهبودیافتگان از اعتیاد شمیم پاکی، همایش بزرگ مبارزه با مواد مخدر و... با حضور و مشارکت تمامی آحاد جامعه بویژه نوجوانان و جوانان تا هفتم تیر ماه در سطح استان ادامه خواهد داشت.


محمدرضا ابراهیمی گفت: در عرصه مبارزه با مواد مخدر همچنان مقتدررانه در برابر این مُعضل ایستادگی و تا ریشه‌کنی مواد مخدر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم نمود.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.04.02

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است