Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 143 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7939
دیروز  ------------------دیروز ------------------24844
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 68353

دشمن با ترویج مواد مخدر نهاد مقدس خانواده را هدف قرار داده است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


استاندار مازندران گفت: نشانه‌روی بر روی نهاد مقدس خانواده، مدارس، دانشگاه‌ها و محیط‌های کارگری بیانگر تلاش جدی سیستمی هوشمند در قتل عام انسان‌ها و جوامع بشری برای نیل به اهداف سوء برخی سودجویان و دشمنان است.


حسین‌زادگان در گفتگو با روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران گفت: اعتیاد به مواد مخدر بی شک یکی از بزرگترین و پیچیده ترین معضلات جامعه جهانی در عصر حاضر است و این خطر روز به روز دامنه وسیعتری یافته و صورت‌های متفاوت و گوناگونی پیدا می‌کند.


وی گفت: سربلندی فرزندان وجوانان این مرزبوم؛ دغدغه تک تک مسئولان است که نگران سرمایه اجتماعی عظیمی است که با آگاهی و همت در تمامی حوزه ها، می تواند کشور را بر بلای خانمان سوز اعتیاد چیره گرداند.


استاندار بیان داشت: در جهانی که روند فزاینده موادمخدر هشداری مسلم است و به ابزاری سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برای تهدید جوامع مبدل شده است؛ باید دغدغه تک تک افراد جامعه و تمامی مسئولان، کاهش سن مصرف و شیوع سوء مصرف مواد در بین نوجوانان و جوانان باشد.


حسین زادگان گفت: نشانه روی نهاد مقدس خانواده، مدارس، دانشگاه ها و محیطهای کارگری و صنعتی جوامع، بیانگر تلاش جدی سیستمی هوشمند در قتل عام انسان‌ها و جوامع بشری برای نیل به اهداف سوء برخی سودجویان و دشمنان است.


وی افزود: مقابله با این روند، عزم جدی مسئولان در تمامی حوزه های آموزشی، بهداشتی و درمانی، نخبگان، اصحاب رسانه و اندیشه و سازمان های مردم نهاد را می طلبد تا با توجه به برنامه های توسعه کشور و با نگاهی مبتنی بر خانواده محوری پیش روند تا گامی مهم در عرصه مواجهه با این معضل شوم برداشته شود.


استاندار گفت: تقویت نقش سمن ها در جلب مشارکت‌های مردمی، بهره‌وری از نخبگان، هنرمندان، ورزشکاران، فرهنگیان و رسانه‌ها در امر آگاهی و اطلاع‌رسانی، صیانت از معتادین بهبودیافته از جمله اقداماتی است که در راستای امر پیشگیری و مقابله و درمان می‌تواند با ابزارهایی همچون زبان هنراندیشه و کلام تصویر و روایت موثر باشد.


حسین‌زادگان بیان داشت: گرفتن نتیجه‌ای متفاوت در گرو یک نگرش با روش اجرایی متفاوت است. نگرشی که با تغییر جهت از رویکردهای سلبی و متکی بر مجازات و درمان به سمت رویکردهای ایجابی با تکیه بر خانواده و اجتماع محوری می‌تواند فرایند شیوع را تغییر دهد.


وی تاکید کرد: باید با عزمی ملی، فرایند آسان دسترسی به مواد را سخت کرده و لذت های جبرانی برای سوء مصرف را شناسایی و جایگزین کرد که این امر تلاش تمامی متولیان فرهنگ وهنر، ورزش و سمن های فعال را می طلبد.


استاندار گفت: بار مسئولیت سنگینی برای آگاهی بخشی نوجوانان، جوانان و زنان بر دوش این عزیزان است تا با یک سازوکار کاملا روانکاوانه و روانشناسانه این معضل اجتماعی ریشه کن شود.


حسین زادگان گفت: در این راستا دست تمامی یاریگران رشد و ارتقاء سطح آگاهی جامعه در بخش پیشگیری، مقابله و درمان را می‌فشارم و همچون خدمتگزاری در این امر مهم در کنار آنها هستم تا با هر ابزار، مسئولیت، توانمندی، هنر، ایده و کلامی نه تنها بر محیط؛ بلکه بر رفتارها، ارزش ها، باورها در ارتقای اگاهی و توانمندسازی جوانان و جامعه اهتمام ورزند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران98.03.26

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است