Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 218 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 11585
دیروز  ------------------دیروز ------------------11810
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 39374

درمان و بازتوانی معتادین متجاهر، امنیت و سلامت جامعه را به همراه دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: نباید از مراقبت های پس از خروج معتادان بهبود یافته و ارایه خدمات مددکاری، حمایتی و بازتوانی بعد از ترخیص نیز غافل شد.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در دومین جلسه کمیته درمان و حمایت های اجتماعی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، اظهار داشت: همه دستگاه‌های عضو باید ساماندهی معتادان متجاهر را جدی‌تر اجرایی نمایند.


وی ادامه داد: نباید از کنار موضوع معتادان متجاهر ساده عبور کنیم بلکه باید برای ساماندهی، درمان و کمک به بازگشت این افراد به جامعه به عنوان سرمایه‌های کشور تلاش جدی کنیم.


دبیر شورا گفت: ساماندهی، درمان و بازتوانی معتادین متجاهر و دارای سوء رفتار ناشی از اعتیاد، علاوه بر ایجاد امنیت عمومی در جامعه، فرصت و موقعیت خوبی را برای معتادان بی‌خانمان که از سوی خانواده خود طرد شده‌اند در مسیر کسب بهبودی و بازگشت مجدد به زندگی سالم فراهم مي‌آورد.


اين مقام مسئول اظهار داشت: ساماندهی معتادان متجاهر و دارای رفتارهای پُرخطر نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و بهداشتی جامعه دارد.


ابراهیمی بر ضرورت افزایش گسترش خدمات حمایتی و مددکاری، سرپناه شبانه و گرمخانه برای معتادان بهبود یافته و یا در حال بهبودی تاکید نمود و گفت: شهرداری و بهزیستی باید برای اسکان موقت این افراد، نسبت به افزایش و راه اندازی مراکز سرپناه شبانه و گرمخانه‌ها اقدام کنند.


دبیر شورا در جمع مدیران و رؤسای دستگاه های عضو کمیته درمان و حمایت های اجتماعی استان فارس بیان داشت: درست است که مهمترین اصل در اجرای طرح ساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر و بی خانمان، ایجاد محیطی هدفمند برای درمان، کاهش آسیب و بازتوانی آنها بوده اما نباید از مراقبت های پس از خروج و ارایه خدمات مددکاری، حمایتی و بازتوانی بعد از ترخیص نیز غافل شد که در این راستا می بایست تمامی دستگاه ها با تمام توان و ظرفیت خود این موضوع را به طور جدی دنبال و پیگیری نمایند.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.03.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است