Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 376 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14214
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 33153

برخورد قضایی یک ضرورت برای جامعه در جهت کاهش مُعضلات ناشی از مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: برخورد قانونی و قضایی یک نیاز و ضرورت برای جامعه در جهت کاهش مُعضلات ناشی از مواد مخدر است.


به گزارش روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی رییس کل جدید دادگستری استان فارس، اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر بخش قابل توجهی از منابع انسانی، سرمایه‌های اجتماعی و اقتصادی جامعه را از بین می برد و جرایم متاثر از اعتیاد از قبیل طلاق، خودکشی، سرقت، فروپاشی خانواده ها، ضرر و زیان مالی به جامعه تنها بخشی از پیامدهای این پدیده شوم است.


وی افزود: اگر با مواد مخدر، مبارزه و مقابله جدی نگردد آسیب جبران ناپذیری به جامعه وارد می گردد.


دبیر شورا؛ اجرای دقیق قوانین را در هر زمینه‌ای مهم برشمرد و اظهار داشت: پیشگیری از اعتیاد به تنهایی در جامعه پیش نمی رود لذا باید فرهنگ مشارکت در مبارزه با مواد مخدر را به همراه اجرای دقیق قوانین در جامعه گسترش دهیم.


ابراهیمی رویکرد اجتماعی در امر مبارزه با مواد مخدر را یک اقدام پیشگیرانه موثر دانست و گفت: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر هدفی است که به دنبال حذف و خنثی کردن عوامل موثر در جرم بوده و این رویکردی است که باید تمام دستگاه ها به ویژه دستگاه های عضو کمیته حقوقی و قضایی آنرا دنبال نمایند.


وی برخورد با موضوع مواد مخدر را یکی دیگر از اقدامات مثبت دستگاه قضایی برشمرد و گفت: برخورد با قاچاقچیان حرفه‌ای مواد مخدر و صدور آراء و اجرای احکام مختلف نشان از عزم جدی دستگاه قضایی برای برخورد با مواد مخدر دارد.


دبیر شورا اظهار داشت: تقویت برخورد قانونی و قضایی یک نیاز و ضرورت برای جامعه در جهت كاهش معضلات ناشي از پديده مواد مخدر خواهد بود.


در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین موسوی با تاکید بر افزایش سطح تعاملات دادگستری استان با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، بیان داشت: دستگاه قضایی همانند گذشته و با قدرت هر چه بیشتر در جهت مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و روانگردان ها گام خواهد برداشت.


رییس کل دادگستری فارس افزود: اعضای کمیته حقوقی و قضایی با محوریت دادگستری در کنار سایر دستگاههای متولی در جهت کاهش آسیب های ناشی از مُعضلات مواد مخدر و روانگردان ها تلاش خواهد نمود.


موسوی گفت: برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر، ضربه زدن به بنیان های اقتصادی آنها، نظارت بر اجرای صحیح آیین نامه مراقبت پس از خروج معتادان و... از دیگر برنامه های دادگستری در سطح استان خواهد بود که با جدیت دنیال خواهد شد.


منبع: روابط عمومي دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.02.28

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است