Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 217 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18020
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

نبود مهارت‌های زندگی منشا بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران نبود مهارت‌های زندگی را منشا بسیاری از آسیب‎های اجتماعی در جامعه دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران؛ حسین حسن نژاد گفت: اگر ما ابراز مبارزه با مواد مخدر در اختیارمان را مطابق با این سرعت تحولات اجتماعی هماهنگ نکنیم، نمی‌توانیم موفقیت خوبی در امر مبارزه داشته باشیم.


وی توضیح داد: راهی جز تغییر نگاه‌ها در مبارزه با مواد مخدر مطابق با سرعت تغییر تحولات اجتماعی نداریم، در غیر این صورت نباید انتظار کاهش آسیب‌های اجتماعی را داشته باشیم.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به رشد مصرف روانگردان در جامعه تاکید کرد: باید نگاه‌ها نسبت به مبارزه با روانگردان در جامعه تغییر کند و علاوه بر آن آسیب‌های اجتماعی ناشی از این مواد مخدر صنعتی مورد بررسی قرار گیرد.


حسن‌نژاد اظهار داشت: ما برای تغییر نگاه‌ها در حوزه مواد مخدر باید اطلاعات درستی از انواع این مواد و آسیب‌های وارده داشته باشیم و همکاری دستگاه‌های مرتبط نیز مورد نیاز است تا وظایف خود را در حوزه فرهنگی و پیشگیری انجام دهند.


وی اضافه کرد: کم کاری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه باعث می‌شود تا مداخله نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در ارتباط با ساماندهی این حوزه‌ها بیشتر شود و به نوعی این دستگاه‌ها، کم کاری دستگاه‎های فرهنگی و اجتماعی را پوشش می‌دهند.


معاون استاندار مازندران اظهار داشت: باید دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی تاثیرگذار چون شهرداری‌ها وارد میدان شوند. با ورود دستگاه‎های فرهنگی تاثیرگذار ما می‌توانیم روی آوری به مواد مخدر را کاهش دهیم.


معاون استاندار مازندران گفت: یرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی را مطابق با نیاز جامعه افزایش دهیم تا بتوانیم  اوقات فراغت جوانان را پر کنیم و  اگر ما نتوانیم غنی سازی اوقات فراغت برای مسافران داشته باشیم، باید انتظار داشته باشیم که استکبار جهانی که به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بسیج شدند برای این اقشار بزرگ برنامه ریزی کنند.


وی نبود مهارت زندگی را منشا بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: رشد طلاق عاطفی در جامعه نشانگر نبود مهارت زندگی است.


معاون استاندار در ادامه وجود ارتباط میان روی آوری به مواد مخدر با بیکاری و فقر را نادرست دانست و افزود: مهم‌ترین مشکل در این زمینه مربوط به حوزه فرهنگی است.


حسن‌نژاد با انتقاد از بهانه عدم تخصیص اعتبار از سوی دستگاه‌های فرهنگی برای اجرای برنامه‎های اجتماعی و فرهنگی گفت: تمام دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی موظفند طرح‌های پیشگیرانه آسیب‎های اجتماعی ارایه دهند و اعتبار موجود باید برای جهت گیری در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی هزینه شود.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران98.02.16

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است