Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 316 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 19528
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

اشتغالزایی بهترین اقدام در تکمیل فرآیند بهبود معتادان است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: یکی از بهترین اقداماتی که لازم است پس از ترک اعتیاد در راستای تکمیل فرآیند بهبود معتادان انجام شود، اشتغالزایی برای آنان است.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در کارگاه آموزشی کارآفرینی دانش بنیان برای سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه صیانت که در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: زمانی که یک فرد از دام اعتیاد رهایی می‌یابد اگر به سرعت مشغول به کار نشود، احتمال بازگشت او به مصرف مواد مخدر بسیار افزایش می‌یابد.


وی افزود: یکی از بهترین اقداماتی که لازم است پس از ترک اعتیاد در راستای تکمیل فرآیند بهبود معتادان انجام شود، اشتغالزایی برای آنان است.


دبیر شورا با اشاره به این موضوع که اشتغالزایی برای معتادان بهبود یافته عامل اصلی تداوم بهبودی آن‌هاست، گفت: ایجاد اشتغال و توجه به مبحث کارآفرینی برای معتادان بهبود یافته، اصلی‌ترین عامل تداوم پاکی و بهبودی آن‌ها محسوب می‌شود و باید این موضوع را با جدیت دنبال کنیم.


ابراهیمی اظهار داشت: پاکی از اعتیاد به عنوان سرمایه ای مهم و دستاوردی مطلوب است که معتاد دوباره مجال بازگشت به چرخه آسیب و سوء مصرف مواد را نیابد و یکی از عواملی که در این خصوص نقش محوری را دارد، اشتغال است چرا که با شغل فرصت گذران مفید وقت، درآمدزایی و تعلق پذیری اجتماعی در فرد تامین می شود و با دامنه‌ای از شرایط زیست مطلوب و آبرومند کمتر به فکر بازگشت مجدد به منجلاب اعتیاد را می‌کند.


وی خطاب به سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: نگاه جامعه به معتاد بهبودیافته به‌عنوان نیروی انسانی مولد نیازمند بازتعریف است و می‌طلبد که ایده‌های کارآفرینی با کمک خیران به مدد این قشر آمده و در کارسازی و اشتغال آنان گام‌های موثر برداشته شود.


ابراهیمی در پایان سخنان خود بیان داشت: باید با توجه به وضعیت بومی و ظرفیت های غنی فرهنگی و هنری، مشارکت حوزه های کارساز در اشتغالزایی افراد بهبود یافته گسترده تر شود.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.01.07

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است