Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 199 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14647
دیروز  ------------------دیروز ------------------21075
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

ترویج شیوه زندگی سالم، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به همراه دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: جشنواره نوجوان سالم فرصت مناسبی است که می‌تواند موجب گسترش رویکرد اجتماعی امر مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس و جامعه شود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در اختتامیه هشتمین جشنواره استانی نوجوان سالم که به همت آموزش و پرورش فارس در شهر شیراز برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش نقش مؤثري در مقابله با اعتياد و آسیب های ناشی از آن دارد.


وی افزود: دانش‌آموزان بايد با آسيب‌‌هاي اجتماعي آشنا شده و مهارت‌هاي زندگي سالم را فرا گيرند و برنامه ‌هاي فرهنگی و پيشگيري از اعتياد در مدارس بايد جدي دنبال شود.


دبیر شورا گفت: اگر برنامه‌هاي پيشگيري از اعتياد در مدارس اثربخش نباشد و جدي گرفته نشود به سلامت افراد جامعه صدمات جبران ناپذيري وارد خواهد شد.


ابراهیمی ادامه داد: آموزش و پرورش يك نهاد خطير و مهمي است و بدليل اينكه نونهالان،‌ نوجوانان و جوانان در اختيار اين مجموعه هستند بايد علاوه بر مسئولان آموزش و پرورش از سوي دستگاه‌ هاي متولي توجه ويژه‌اي به اين نهاد شود.


این مقام مسئول در استان فارس بیان داشت: بايد فضاي مدارس و محيط‌‌هاي آموزش جوري باشد كه روي مسائل تربيتي، فرهنگی، مذهبي، ورزشي بچه‌ها وقت گذاشته و كار شود و بچه‌ها را درگير اين مسائل نمود كه وقت فكر كردن به مسئله اعتياد نداشته باشند.


وی گفت: والدين بايد بی‌پرده با نوجوان و جوانشان در رابطه با مواد مخدر و روانگردان ها صحبت کنند و آنها را به مضرات و خطرات ناشي از این مُعضل آگاه کنند.  


ابراهیمی افزود: دانش‌آموزان منتخب در این جشنواره می‌توانند سفیران شایسته‌ای برای ترویج فعالیت ‌های پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب ‌های اجتماعی در بین ساير دانش آموزان باشند.


دبیر شورا بیان داشت: ترويج شيوه‌‌هاي زندگي سالم، پيشگيري از رفتارهاي پُرخطر در بين دانش‌آموزان از جمله خشونت، استعمال دخانيات و اعتياد، گسترش نهضت فرهنگي پيشگيري از اعتياد مهم‌ترين محورهايي است كه همواره بايد با جدیت دنبال شود تا شاهد كاهش آسيب ‌هاي اجتماعي در بين نوجوانان و جوانان باشيم.


گفتنی است در این جشنواره، والدین دانش آموزان در بخش مقاله و ایده پردازی و کارکنان مدارس نیز در بخش مقاله، ایده پردازی و ابتکارات مدرسه ای آثار خود را ارائه کردند.


همچنین علاوه بر تقدیر از 409 تن از دانش آموزان، فرهنگیان و اولیای دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره، از 180 تن از رؤسا، معاونین و کارشناسان حوزه سلامت آموزش و پرورش سراسر فارس و 11 تن از داوران این جشنواره نیز تقدیر شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس98.01.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است