Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 138 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1580
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 1580

نگاه‌ها نسبت به مبارزه با مواد مخدر باید به روز شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


جانشین دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: نگاه‌ها نسبت به مبارزه با مواد مخدر باید مطابق با سرعت تحولات اجتماعی روزآمد شود تا موفقیت به همراه داشته باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران، حسین حسن‌نژاد در نشست کارشناسان شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فرمانداری‌های شهرستان‌های مازندران در ساری افزود: اگر ما ابراز مبارزه با مواد مخدر در اختیارمان را مطابق با این سرعت تحولات اجتماعی هماهنگ نکنیم، نمی‌توانیم موفقیت خوبی در امر مبارزه داشته باشیم.


وی توضیح داد: راهی جز تغییر نگاه‌ها در مبارزه با مواد مخدر مطابق با سرعت تغییر تحولات اجتماعی نداریم و در غیر این صورت نباید انتظار کاهش آسیب‌های اجتماعی را داشته باشیم.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به رشد مصرف روانگردان در جامعه تاکید کرد: باید نگاه‌ها نسبت به مبارزه با روانگردان در جامعه تغییر کند و علاوه بر آن آسیب‌های اجتماعی ناشی از این مواد مخدر صنعتی مورد بررسی قرار گیرد.


حسن‌نژاد اظهار داشت: ما برای تغییر نگاه‌ها در حوزه مواد مخدر باید اطلاعات درستی از انواع این مواد و آسیب‌های وارده داشته باشیم و تمام دستگاه‌های مرتبط نیز نیاز است تا وظایف خود را در حوزه فرهنگی و پیشگیری انجام دهند.


وی با اشاره به مهاجرپذیری مازندران گفت: ما در این حوزه نباید صرفا به دنبال جذب گردشگر و مسافر باشیم بلکه باید نیازهای فرهنگی و اجتماعی این مسافران نیز مورد توجه قرار گیرد.


معاون استاندار مازندران اضافه کرد: اگر نتوانیم برنامه نشاط اجتماعی را برای این مسافران در نظر نداشته باشیم، قطعا این حجم از مسافران می‌توانند آسیب اجتماعی و حتی اقتصادی ایجاد کنند.


حسن‌نژاد گفت: افزایش مصرف بنزین نشان می‌دهد که بیشتر اوقات مسافران ما به خودروگردی صرف شده و باید زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی را مطابق با نیاز مسافران افزایش دهیم تا بتوانیم وقتشان را به جای خودرو گردی در این امکان صرف کنند.


وی افزود: اگر ما نتوانیم غنی‌سازی اوقات فراغت برای مسافران داشته باشیم، باید انتظار داشته باشیم که استکبار جهانی که به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بسیج شدند برای این اقشار بزرگ برنامه‌ریزی کنند.


وی نبود مهارت زندگی را منشا بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: رشد طلاق عاطفی در جامعه نشانگر نبود مهارت زندگی است.


جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران وجود ارتباط میان روی آوری به مواد مخدر با بیکاری و فقر را نادرست دانست و افزود : مهم ترین مشکل در این زمینه مربوط به حوزه فرهنگی است.


حسن‌نژاد با انتقاد از بهانه عدم تخصیص اعتبار از سوی دستگاه‌های فرهنگی برای اجرای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی گفت: تمام دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی موظفند طرح‌های پیشگیرانه آسیب‌های اجتماعی ارایه دهند و اعتبار موجود باید برای جهت گیری در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی هزینه شود.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران98.01.25

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است