Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 279 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4435
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 40005

بازارچه دستاوردهای بهبودیافتگان اعتیاد در مازندران راه‌اندازی می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: بازارچه دستاوردهای بهبودیافتگان اعتیاد برای اشتغالزایی این قشر آسیب‌پذیر در استان راه‌اندازی می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران؛ حسین حسن‌نژاد در کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی شورا افزود: شکل‌گیری بازارچه‌های دستاوردهای بهبودیافتگان از اعتیاد باید به گونه‌ای باشد که کارکردهای سایر واحدهای صنفی را با اختلال مواجه نکند.


وی اضافه کرد: سازمان صمت نیز برای راه‌اندازی این بازارچه به دست‌اندرکاران کمک کند تا بخشی از مشکلات اشتغال این قشر آسیب‌پذیر رفع شود.


رئیس کمیته توسعه و مشارکت شورا اظهارداشت: البته در ایجاد بازارچه بهبودیافتگان و حمایت‌های تسهیلاتی از این قشر نباید به گونه‌ای باشد که آنها را بدهکار به بانک‌ها و یا سایر نهادها کند لذا پیش از راه‌اندازی باید آسیب‌های مرتبط بررسی شود.


همچنین معاون استاندار مازندران اعتیاد را پدیده چند وجهی دانست و گفت: بدون توجه به وجوه مختلف شکل‌گیری اعتیاد نمی‌توان برای درمان این آسیب اجتماعی نسخه پیچید.


حسن‌نژاد عدم مهارت اجتماعی و خانوادگی را یکی از عوامل روی به اعتیاد دانست و اظهار داشت: اعتیاد پدیده اجتماعی است و باید تمام سمن‌ها در کاهش این آسیب اجتماعی پای کار بیایند.


وی خاطرنشان کرد: ما نباید برای کاهش این آسیب اجتماعی به دنبال ورود صرف سمن‌های مرتبط باشیم، بلکه باید سایر سمن‌ها و تشکل‌های مردمی که در حوزه‌های دیگری چون نیروی انتظامی، بسیج نیز فعالند در این بخش پای کار بیایند و با نظارت و هماهنگی کمک کار باشند.


معاون استاندار مازندران اعتیاد خاطرنشان کرد: اگر ما به دنبال مسولیت‌پذیری و کوچک‌سازی دولت در جامعه هستیم باید پای سمن ها را در کارکردهای اجتماعی بازکنیم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران98.01.25

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است