Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 148 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 122
دیروز  ------------------دیروز ------------------18623
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 122

افزون بر یک هزار و 200 معتاد متجاهر در شیراز ساماندهی شدند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: از ابتدای اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر (14 اسفند 97) تاکنون، یک هزار و 218 معتاد در شیراز شناسایی و در مراکز پیش بینی شده تحت درمان قرار گرفته اند.


به گزارش ایرنا، محمدرضا ابراهیمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مراکز اقامتی درمان معتادان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: کار ساماندهی معتادان متجاهر که در روزهای پایانی سال گذشته آغاز شد، با شروع سال جدید متوقف نشد و همچنان نیز این کار با جدیت ادامه دارد.


او ادامه داد: از مجموع معتادان متجاهر ساماندهی شده طی مدت مذکور معتاد متجاهر ساماندهی شده 168 معتاد مرد و 50 معتاد نیز زن بوده اند که معتادان زن نیز در مراکز ویژه زنان نگهداری می شوند.


وی تصریح کرد: ساماندهی معتادان متجاهر در طرح نوروزی امسال با تمرکز بر نقاط آلوده و به شکل ویژه در دستور کار قرار گرفت.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: معتادان متجاهر پس از شناسایی و طی مراحل قانونی، به مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان و مراکز اقامتی درمان اعتیاد (کمپ) منتقل می شوند.


ابراهیمی افزود: این طرح هم اینک نیز با محوریت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و مشارکت دستگاه های مرتبط از جمله شهرداری، بهزیستی، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و تشکل های غیردولتی در حال اجرا است.


وی ادامه داد: معتادان جمع آوری شده در طول مدت درمان در مراکز، آموزش های فرهنگی، تربیتی، ورزشی و فنی و حرفه ای را با هدف توانمندی و بازگشت به جامعه دریافت می کنند.


او اظهار داشت: معتادان متجاهر از جمله قشرهای آسیب دیده جامعه هستند که به مصرف مواد مخدر، اعتیاد پیدا کرده و به دلیل خلاء زنجیره حمایتی عاطفی، شغلی و اجتماعی به این مسیر کشیده شده اند.


ابراهیمی گفت:اکثر معتادان متجاهر پس از محروم شدن از حمایت خانواده به افراد کارتن خواب تبدیل می شوند.


او افزود: از آنجا که نقش خانواده ها در جلوگیری از مبتلا شدن فرزندانشان به اعتیاد و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار مهم است، مسئولان فرهنگی باید با جدیت، آگاه سازی و اطلاع رسانی در مدارس و خانواده ها را دنبال کنند.


وی تصریح کرد: در مجموع حمایت های خانوادگی و اجتماعی باید قبل از اعتیاد مورد توجه جدی قرار گیرد اما اگر فردی به اعتیاد مبتلا شد خانواده نباید او را رها کند و باید به گونه ای حمایت کند که تا فرد از اعتیاد رها و به متجاهر تبدیل نشود.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: آموزش و آگاه سازی تمام اقشار جامعه بویژه نوجوانان و جوانان از خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر و روانگردان ها، یکی از روش های مقابله با این بلای خانمان سوز است که باید مورد توجه باشد.


منبع: ایرنا 98.01.08

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است