Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 203 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 17951
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

975 معتاد حاد و پُر خطر، روانه‌ی مراکز درمان اعتیاد شدند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: برای درمان معتادان حاد و پُر خطر (متجاهر) علاوه بر فعالیت مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 ، 9 مرکز اقامتی میان مدت نیز در حوزه درمان اعتیاد در حال فعالیت هستند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در شیراز اظهار داشت: در این مراکز دوره درمانی بیماران به صورت شبانه روزی و رایگان انجام می‌پذیرد.


وی افزود: از ابتدای اجرای طرح ساماندهی معتادان تاکنون 975 معتاد متجاهر شناسایی و به مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 و سایر مراکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد در قالب تبصره 2 ذیل ماده 16 ارجاع شده اند.
دبیر شورا بیان داشت: طرح ویژه ساماندهی معتادان متجاهر با اعتبار مالی اختصاص یافته از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با جدیت در حال انجام است.


ابراهیمی گفت: به همراه مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر، 7 مرکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد در قالب تبصره  2 ذیل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر ویژه مردان و 2 مرکز نیز برای زنان معتاد متجاهر تعیین که در صورت نیاز قابل افزایش خواهند بود.


وی با اشاره به این موضوع که اعتیاد مهمترین مسئله در حوزه آسیب ‌های اجتماعی است گفت: اعتیاد به مواد مخدر عامل موثری در بروز جرائم از قبیل قتل، بزهکاری، طلاق، بیکاری و بسیاری دیگر از آسیب‌های اجتماعی است.


دبیر شورا بیان داشت: باید از تمام ظرفیت ‌ها برای پیشگیری از مُعضل مواد مخدر و آسیب اجتماعی استفاده کنیم.


ابراهیمی خاطر نشان کرد: مبارزه با مواد مخدر وظیفه یک یا دو دستگاه نیست بلکه باید همه سازمان ‌ها و نهادها در این امر ایفای نقش کنند.


وی یادآور شد: ظرفیت ‌های بسیار زیادی در استان وجود دارد و باید از همه ظرفیت‌ ها برای مقابله با عرضه، درمان و حمایت های اجتماعی، ساماندهی معتادان متجاهر و پیشگیری از اعتیاد استفاده کنیم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.12.27

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است