Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 184 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 5348
دیروز  ------------------دیروز ------------------19235
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 84997

استفاده از ظرفیت خیرین نیکوکار در پیشگیری از اعتیاد ضروری است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: باید فضای کار به ‏گونه‌ای باشد که با محور قرار دادن پیشگیری از اعتیاد، بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود در ‏جامعه در این زمینه بهره بگیریم.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی در بین مدیران و رؤسای دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان لارستان اظهار داشت: لازمه‌ي مقابله همه جانبه با مُعضل مواد مخدر استفاده بهينه از تمام توان و ظرفيت‌هاي موجود اعم از دولتي و غيردولتي و استفاده از تخصص و نظرات اقشار تاثيرگذار در جامعه است.


وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت مردم، ‏سازمان‌های مردم نهاد و خیرین جامعه در این امر خطیر بیان کرد: باید فضای کار به ‏گونه‌ای باشد که با محور قرار دادن پیشگیری، بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود در ‏جامعه، بهره بگیریم.‏


دبير شورا با تأکید بر تشویق خیرین به این حوزه بیان کرد: در حالی که در دنیا خیرین و ‏سازمان های خیریه در تمامی حوزه‌ها فعالیت دارند اما در کشور ما ورود خیرین بیشتر ‏به حوزه های ساخت مدرسه، بیمارستان و... محدود شده و در بحث مواد مخدر که ‏بزرگترین آفت جامعه است، کمتر شاهد استقبال خیرین نیکوکار بوده‌ایم.‏


ابراهیمی بيان داشت: باید تمام اقشار اعم از دانشجویان، اساتید، کسبه، کارمندان، خبرنگاران، جامعه ورزشی و... در برابر مُعضل مواد مخدر بسیج شوند تا شاهد مهار آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن در سطح جامعه باشیم.


این مقام مسئول در استان فارس به اهميت امر اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر اشاره كرد و گفت: قطعاٌ با همت و تلاش بيش از پيش مسئولان و مشاركت مردم در عرصه پیشگیری از اعتیاد مي‌توانيم ضمن كاهش آسيب‌هاي اجتماعي، ضربه بزرگي بر پيكره‌ي اعتياد وارد سازيم.


ابراهیمی همچنين بر امر آموزش، آگاه‌سازي و اطلاع‌رساني گسترده در عرصه مبارزه با مواد مخدر تاكيد كرد و اظهار داشت: بايد تمامي دست‌اندركاران و دستگاه‌هاي ذيربط امر آگاه‌سازي و اطلاع‌رساني صحيح مبتني بر اصول علمي را بطور جد در دستور كار قرار داده و با برنامه‌ريزي منسجم نسبت به آموزش اقشار جامعه خصوصاٌ نوجوانان و جوانان اقدام نمايند.


وی در پایان سخنان خود بيان داشت: امیدواریم با هماهنگی و تعامل ايجاد شده در بين مسئولان و اقشار مختلف مردم در استان، بتوانیم ریشه معضل مواد مخدر را بخشکانیم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.12.26

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است