Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 368 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6422
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 41992

رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر با یاری یکدیگر امکان‌پذیر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: باید فعاليت‌‌هاي پيشگيرانه در مقابله با تهديدات و آسيب‌هاي ناشي از مواد مخدر و روانگردان‌ها با بهره‌گيري از امكانات دولتي و غيردولتي در محيط‌هاي خانواده، كار و مراكز آموزشي اجرایی شود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بيان اين مطلب در جمع مديران و رؤساي دستگاه‌هاي عضو شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان گراش كه در محل فرمانداري آن شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: تنها راه برون‌ رفت ما از مواد مخدر در اولین گام ایجاد حساسیت در بین مردم و مسئولین است.


اين مقام مسئول در استان اظهار داشت: هر کدام از دستگاه‌ها به اندازه وسع خود می‌بایست در عرصه پيشگيري و مقابله با پديده شوم مواد مخدر ورود پیدا کنند و تاثیر‌گذار باشند.


دبیر شورا نقش والدين را در عرصه‌ هاي پيشگيري و مقابله با مواد مخدر مهم بر شمرد و گفت: مهم‌ ترین توصیه‌ای که به والدین دارم این است که دوست فرزندان خود را بشناسند و نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند.


وي افزود: استفاده از فضای مجازی در کاهش اعتیاد، اجتماعی کردن مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر و افزایش فعالیت‌های ورزشی باید مد نظر قرار داد و امیدواریم به نقطه‌ای برسیم که جامعه‌ای عاری از اعتیاد داشته باشیم.


دبیر شورا با اشاره به این موضوع که مواد مخدر و مشتقات آن چه صنعتی و چه سنتی مهم‌ترین آسیب اجتماعی است که جامعه با آن درگیر است، ادامه داد: امروز تهدیدات جهانی که بشریت را تهدید می‌کند در چهار مورد به صورت عمده خلاصه می‌شود فقر و گرسنگی، نابودی محیط زیست، تهدیدات هسته‌ای و مواد مخدر.


ابراهیمی ضمن تاكيد بر ادامه روند رويكرد اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر گفت: با توجه به سياست‌ هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر در امر مقابله با پديده شوم اعتياد می بایست برنامه و فعاليت‌‌هاي پيشگيرانه در مقابله با تهديدات و آسيب‌هاي ناشي از مواد مخدر و روانگردان‌ها با بهره‌گيري از امكانات دولتي و غيردولتي در محيط‌هاي خانواده، كار و مراكز آموزشي اجرایی گردد.


وي خطاب به اعضاي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان گراش، گفت: مي‌بايست در جهت اجراي هر چه بهتر سياست‌هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر و به تبع آن شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان، تمامي دستگاه‌هاي ذيربط با تعامل سازنده و مؤثر و با توجه به ظرفيت‌هاي موجود نسبت به فراهم نمودن زمينه ‌هاي لازم بمنظور حضور و مشاركت جدي مردم و خانواده‌ها در زمينه‌هاي پيشگيري، كاهش آسيب و درمان معتادان اقدام کنند.


در ابتدای این جلسه فرماندار و سپس رؤسای کمیته های فرهنگی و پیشگیری، درمان و مقابله با عرضه ضمن ارایه گزارش عملکرد به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مبارزه با مواد مخدر پرداختند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.12.26

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است