Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 290 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4488
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 40058

فعالیت 42 سازمان مردم نهاد در عرصه مبارزه با مواد مخدر در فارس

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: هم اکنون 115 کمپ مجاز ترک اعتیاد و 42 سازمان مردم نهاد در عرصه مبارزه با مواد مخدر در فارس فعالیت دارند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی در جلسه ستاد سازماندهی امور جوانان استان فارس که در محل استانداری تشکیل شد، گزارشی از فعالیت‌ سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر ارائه داد و گفت: سال 92 حدود 68 کمپ ترک اعتیاد در فارس فعال بودکه 41 کمپ غیر مجاز آنها تعطیل شد و 11 مورد از آنها که مجاز بودند به فعالیت خود ادامه دادند و امروز شاهد فعالیت 115 کمپ مجاز ترک اعتیاد در استان هستیم که نشان از ظرفیت های موجود در میان مردم و استفاده از این ظرفیت است.


وی با اشاره به رشد 700 درصدی افزایش سمن های مردم نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان ادامه داد: در حالی که تا سال 92 تعداد سازمان های مردم نهاد در زمینه پیشگیری و درمان مواد مخدر تنها 6 سازمان فعال بود امروز این رقم به 42 سازمان مردم نهاد افزایش یافته است.


این مقام مسئول در استان فارس با بیان این که جنگ تحمیلی را مردم و بسیج مردمی مدیریت کردند، افزود: در بحث آسیب های اجتماعی نیز باید امور را به دست سازمان های مردم نهاد سپرد.


دبیر شورا با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد، اظهار کرد: سمن‌ها در ایران نوپا هستند که باید با همکاری و کمک به آنها نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را رفع کرد که در این زمینه 2 کارگاه منطقه‌ای به میزبانی شیراز برگزار شد.


وی تصریح کرد: در سال گذشته اقداماتی در جهت بروی سپاری انجام شد که در این ارتباط یک میلیارد و 800 میلیون ریال به سازمان‌های مردم‌نهاد کمک شد و تلاش می کنیم تا اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در استان تحقق یابد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.12.26

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است