Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 217 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 15149
دیروز  ------------------دیروز ------------------21075
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

فعالیتهای فرهنگی اثر مطلوبی در پیشگیری از اعتیاد دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: مهمترین عامل موفقیت در حوزه پیشگیری از مواد مخدر، داشتن نگاه جهادی و اعتقادی است.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در جمع مدیران و رؤسای دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اقلید، اظهار داشت: پیشگیری به عنوان اولویت مهم در عرصه مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و همه باید تلاش کنیم که کسی گرفتار اعتیاد نشود چرا که یک فرد معتاد در یک خانواده آسیبش به کل جامعه سرایت می‌یابد.  


وی افزود: امروزه پدیده مواد مخدر و روانگردان‌ها فقط یک آسیب اجتماعی نیست بلکه علاوه بر آن یک تهدید امنیتی نیز می‌باشد و حل این مسئله منوط به داشتن دید اعتقادی و جهادی است و با این نگاه و همکاری همه دستگاه‌ها و مردم ضمن کاهش تقاضای مواد مخدر در جامعه، این پدیده ریشه کن خواهد شد.


دبیر شورا تصریح کرد: در این راستا تقویت تشکل‌های مردمی و همچنین فعالیت دستگاه‌های فرهنگی یکی از مواردی است که می‌تواند در جامعه منشاء اثر باشد.


در ابتدای این جلسه خلیل بزرگی فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اقلید گفت: امروزه هیچ آسیب اجتماعی به اندازه مواد مخدر کشور را دچار چالش نکرده است، بیشتر آسیب های اجتماعی تاثیر گرفته از مواد مخدر هستند.


وی با بیان این که اعتیاد منجر به نا آرام شدن کانون گرم خانواده‌ها می شود، اظهار داشت: منشأ بسیاری از جرایم در کشور اعتیاد است چرا که اعتیاد در راس آسیب های اجتماعی و  پیشگیری از آن نیازمند عزم ملی است.


فرماندار شهرستان اقلید افزود: اولویت ما در زمینه مقابله با اعتیاد و مواد مخدر پایداری و استفاده از راهکارهای مناسب برای ریشه کن کردن این معضل و آگاهی بخشی خانواده از این پدیده شوم در جامعه می باشد.  


در ادامه جلسه مسئولین دستگاهها به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر پرداختند.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.12.01

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است