Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 146 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 120
دیروز  ------------------دیروز ------------------18623
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 120

ایجاد حساسیت در جامعه و میان خانواده‌ها از مهمترین گام‌های مبارزه با مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


استاندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش مهمترین بستر آگاهی‌سازی برای مقابله با اشاعه مصرف مواد مخدر در جامعه است، گفت: تدوین برنامه‌هایی هدفمند در سطوح مختلف آموزشی ضروری است.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، دکتر عنایت‌اله رحیمی در جلسه شورا افزود: مبارزه با مواد مخدر عملی انسانی و اسلامی است و همچنین اقدامی قانونی و رسالتی ملی به شمار می‌آید.


وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی به عنوان نیرویی خدوم و تلاش‌گر در عرصه نظم و امنیت جامعه و جلوگیری کننده از توزیع و حمل مواد مخدر وظایف خود را به خوبی انجام داده است، تاکید کرد: هماهنگی و همکاری با سایر  دستگاه‌ها نیز در امر مبارزه با مواد مخدر تاثیرگذار است.


استاندار فارس با بیان اینکه سوداگران مرگ جوانان و نیروی فعال جامعه را هدف قرار می‌دهند، اظهار کرد: ترویج مواد مخدر قطعاٌ می‌تواند نیروی خلاق، مبتکر و دارای انرژی جوانی که توسعه مملکت را رقم میزند با آسیب مواجه کند.


نماینده دولت در استان فارس اقدامات فرهنگی از قبیل ایجاد حساسیت در جامعه و میان خانواده‌ها را از مهمترین گام‌های مبارزه با مواد مخدر دانست و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، رسانه‌ها، فضای مجازی و بهره گرفتن از ظرفیت خطابه های روحانیت و ائمه جمعه را از دیگر راهکارهای توسعه فرهنگی مبارزه با مواد مخدر برشمرد.


رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش مهمترین بستر آگاهی‌سازی برای مقابله با اشاعه مصرف مواد مخدر در جامعه است، گفت: تدوین برنامه‌هایی هدفمند در سطوح مختلف آموزشی ضروری است.


استاندار فارس همچنین بر لزوم ساماندهی مراکز نگهداری از معتادین متجاهر و افزایش ظرفیت این مراکز در شیراز تاکید کرد.


وی در پایان یادآور شد: هیچ کاری بزرگتر و ارزشمندتر از بازگرداندن زندگی به یک انسان نیست، بنابراین نباید به امر مبارزه با مواد مخدر به شکل تکلیف اداری نگاه کنیم.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.11.08

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است