Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 229 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 15457
دیروز  ------------------دیروز ------------------16062
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 64007

آسیب فنآوری‌های نوین در زمينه اعتياد، جامعه را تهدید می‌کند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

مدیرکل بهزیستی و رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی استان کرمان گفت: آسیب فنآوری‌های نوین در زمينه اعتیاد و توزیع موادمخدر صنعتی و روان‌گردان‌ها جامعه را تهدید می‌کند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان كرمان، عباس صادق‌زاده در نخستین نمایشگاه ملی فنآوری‌های نوین گفت: به علت نداشتن دسترسی به دانش اجتماعی، نتوانستیم شرایط و زمینه را برای رفع نیازهای جامعه فراهم کنیم.


وی اظهار داشت: آسیب‌های نوپدید چه در زمینه اعتیاد و توزیع مواد مخدر صنعتی، روان‌گردان‌ها و چه در سایر آسیب‌های اجتماعی در فضای فنآوری‌های نوین روزانه خلق و هر روز گسترده‌تر می‌شوند، اما متأسفانه تاکنون نتوانستیم طرحی مناسب در این حوزه داشته باشیم.


مدیرکل بهزیستی افزود: باید تلاش کنیم اقدامات و برنامه‌های مدیریت آسیب‌های اجتماعی با استفاده از فنآوری نوین به عنوان ضرورت در جامعه طراحی شود و دانش ارتباطات و سهولت دسترسی به فنآوری‌ها ارتقا یابد.


وی با بیان اینکه استان کرمان با شاخص‌های سلامت اجتماعی فاصله بسیاری دارد گفت: فضای فنآوری‌های نوین می‌تواند این شاخص‌ها را ارتقا بخشد و امروز بسیاری خشونت‌ها، اعتیاد به مواد مخدر و معضلات اجتماعی باید از طریق فضای فنآوری کنترل شود.


صادق‌زاده افزود: اداره کل بهزیستی استان طی 2 سال گذشته تعداد 16 سامانه در بستر فناوری اطلاعات انجام داده که در غرفه نمایشگاه ملی فناوری‌های نوین موجود است.


وی بیان کرد: اقدامات بهزیستی متعلق به یک سازمان نیست و برنامه‌ریزی اجتماعی رفع آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد را باید وظیفه تمامی دستگاه‌ها بدانیم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان كرمان97.10.15

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است