Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 186 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 15239
دیروز  ------------------دیروز ------------------16062
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 63789

300طرح مبارزه با مواد مخدر در منطقه 2 کشور اجرا شد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی مدیرکل دفتر توسعه مشارکتهای مردمی و سازمان های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: این ستاد امسال از 300 طرح فرهنگی، پیشگیری، اشتغال و صیانت از خانواده سازمانهای مردم نهاد منطقه 2 کشور با 10 میلیارد ریال اعتبار حمایت کرده است.

به گزارش ایرنا، محمد بیرجندی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: از 2هزار و 400 سازمان مردم نهاد (سمن) فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر در کشور500 سمن مربوط به منطقه 2 کشور شامل استانهای بوشهر، فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان و چهار محال و بختیاری است.


وی بیان کرد: برگزاری این همایش ها کمک می کند سمن های فعال در این حوزه با انگیزه و مطالبه گری بیشتر در چارچوب استراتژی های تدوین شده از سوی دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر نقش مداخله گری مثبتی داشته باشند.


مدیرکل دفتر توسعه مشارکتهای مردمی و سازمان های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهارداشت: اجرای کارگاه های تخصصی با هدف افزایش دانش تخصصی سمن های مبارزه با مواد مخدر در زمینه ارائه راهکارهای نوین پیشگیری از اعتیاد، تقویت ظرفیتهای خانواده و جامعه، کاربست این اطلاعات برای مداخله مثبت تر در عرصه ها و محیط های مختلف اجتماعی برگزار می شود.


بیرجندی گفت: تلاش می شود نقش سازمان های مردم نهاد در تصیم سازی و هدایت آنها به سمت پژوهش، تحقیق و تحلیل های علمی بیشتر و حمایت های مادی و معنوی افزایش و موانع در این مسیر کاهش یابد.


وی افزود: هر سازمان مردم نهاد باید با یک رسالت و انگیزه مشخص ورود و با توسعه توان تخصصی وبا تقویت ساختارهای خود منابع و حمایت های اجتماعی را جذب و پایدار نگه دارد.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر استان بوشهرگفت: در منطقه 2کشور 50 کارآفرین شناسایی و با همکاری سازمانهای مردم نهاد 80 کارگاه اشتغالزایی در بخش های مختلف برگزار شده است.


ارسطو ترکمانمنش افزود: همچنین 979 نفر از افراد بهبود یافته از مواد مخدر در استان های بوشهر، فارس ،هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد مشغول به کار شده اند.


وی یادآور شد: استان های منطقه 2 کشور تاکنون 372 همایش ، 587 کارگاه آموزشی و هزار و 364 برنامه فرهنگی برگزار شده است.

منبع: ایرنا 97.10.12

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است