Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 308 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18596
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

موفقیت پایدار در مبارزه با موادمخدر نیازمند عزم جدی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: موفقیت پایدار در مبارزه با موادمخدر نیازمند عزم جدی است که می‌توان با مشارکت تمامی دستگاه‌های متولی و با رویکردي متوازن بر معضل اعتیاد و موادمخدر فائق شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس، دکتر حمید جمعه‌پور در جلسه کمیته درمان و حمایت‌های اجتماعی شورای هماهنگی استان که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، گفت: همه دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر بايد با عزمي راسخ، ساماندهی معتادان متجاهر را جدی‌تر از قبل اجرایی كنند.


وي افزود: ساماندهی، درمان و بازتوانی معتادین متجاهر كه دارای سوء رفتار ناشی از اعتیاد هستند علاوه بر ایجاد امنیت عمومی در جامعه، فرصت و موقعیت خوبی را برای معتادان بی‌خانمان که از سوی خانواده خود طرد شده‌اند فراهم مي‌كند تا در مسیر کسب بهبودی و بازگشت مجدد به زندگی سالم قدم بردارند.


اين مقام مسئول اظهار داشت: ساماندهی معتادان متجاهر و دارای رفتارهای پُرخطر نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و بهداشتی جامعه دارد.  


جمعه‌پور افزود: باید شرایطی فراهم شود تا بخش قابل توجهی از معتادین برای استفاده از خدمات درمان و کاهش آسیب به انواع مراکز درمان مراجعه كنند.


وی بر ضرورت افزایش و گسترش خدمات حمایتی و مددکاری، سرپناه شبانه و گرمخانه برای معتادان بهبودیافته و یا در حال بهبودی تأکید ‌داشت و گفت: شهرداری و بهزیستی برای اسکان موقت این افراد، باید نسبت به افزایش و راه‌اندازی مراکز سرپناه شبانه و گرمخانه‌ها اقدام كنند.


مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد افزود: درست است که مهمترین اصل در اجرای طرح ساماندهی و جمع‌آوری معتادان متجاهر و بی‌خانمان، ایجاد محیطی هدفمند برای درمان، کاهش آسیب و بازتوانی آنان بوده است اما نباید از مراقبت‌های پس از خروج و ارایه خدمات مددکاری، حمایتی و بازتوانی بعد از ترخیص نیز غافل شد که در این راستا می‌بایست همه دستگاه‌ها با تمام توان و ظرفیت خود این موضوع را به طور جدی دنبال و پیگیری كنند.


حمید جمعه پور بر افزایش ظرفیت مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر از طریق طرح موضوع در کمیته کشوری تأکید كرد و گفت: با افزايش ظرفيت مركز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 می‌توانیم تعدادی بیشتری از معتادان متجاهر را جمع‌آوري، نگهداری و نسبت به درمان آنها اقدام كنيم و به آسایش روانی و پاک شدن چهره شهر و به ویژه نقاط آلوده و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از حضور این افراد در جامعه کمک کنیم.   


وی در خصوص ساماندهی زنان معتاد متجاهر افزود: آسيبي كه با اعتياد زنان به بدنه خانواده وارد مي‌شود به مراتب بيشتر از اعتياد يك مرد در خانه است چرا كه زنان رُكن اساسي خانه و خانواده به شمار مي‌روند.


مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد گفت: با توجه به درخواست اعضاء شورای هماهنگی و همچنین شرایط استان می بایست زنان معتاد متجاهر در قالب تبصره دو ذیل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر در مراکز اقامتی ماده 15 (مجری تبصره 2 ماده 16) ساماندهی و نسبت به درمان آنان اقدام شود.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس97.10.10

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است