Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 171 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 15532
دیروز  ------------------دیروز ------------------16062
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 64082

نهادهای حمایتی در درمان معتادان متجاهر، بهزیستی را یاری کنند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت : برای آن که روند درمان معتادین متجاهر به صورت کامل انجام شود، دستگاه ها و نهادهای حمایتی باید به یاری بهزیستی بیایند.

به گزارش ایرنا ، فرید براتی سده روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مرکز اقامتی میان مدت زنان و مرکز پیشگیری بهزیستی شهرستان قرچک گفت: زمانی که معتادان از سطح مناطق مختلف جمع آوری و به سازمان بهزیستی ارجاع داده می‌شوند ، تحت غربالگری قرار می گیرند تا میزان اعتیاد آن ها مشخص شود.


وی تصریح کرد: درمان معتادان متجاهر ، فرایندی 3 تا 6 ماهه است و پس از این بازه زمانی، افراد از مراکز سازمان بهزیستی ترخیص می‌شوند.


براتی سده تأکید کرد: معتادان متجاهری که در مراکز بهزیستی بهبود پیدا می‌کنند باید مورد حمایت‌های سایر بخش‌ها و دستگاه های حمایتی قرار گیرند تا روند درمان آن‌ها کامل و همیشگی شود.


معاون مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور افزود : ساماندهی بهبود یافتگان از اعتیاد ، حلقه مفقود شده ای در درمان این افراد است که در صورت تکمیل نشدن می تواند باعث بازگشت دوباره معتادین به دامن اعتیاد شود.


وی همچنین افزود : در غربالگری های صورت گرفته از افراد جمع آوری شده از سطح شهرها ، مشخص می‌شود که حدود 30 تا 40 درصد این افراد معتاد نیستند.


براتی سده ادامه داد: افرادی که از سطح شهرها جمع آوری می شوند ، در صورتی که معتاد متجاهر نبوده تنها در رده کارتن خواب‌ها قرار گیرند ، از مراکز سازمان بهزیستی خارج می‌شوند.


شهرستان قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.


منبع: ایرنا 97.10.02

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است