Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 180 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7409
دیروز  ------------------دیروز ------------------24844
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 67823

ضربه زدن به بنیان‏های اقتصادی قاچاقچیان مواد مخدر با جدیت دنبال می شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: شکستن کمر مالی عوامل باند‌های مواد مخدر و روان‌گردان و سوق دادن مبارزه به سمت نابودی بنیان‌های مالی مرتکبان این جرایم از مهم‌ترین اهداف است که دنبال خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در هفتمین جلسه "کمیته شناسایی اموال و دارائی‌ها قاچاقچیان مواد مخدر" که با حضور اعضا و قضات دادگاه و دادسرای انقلاب اسلامی در شهر شیراز برگزار شد، اظهار داشت: اختلال مصرف مواد یکی از مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی مهم در عموم کشورهای جهان از جمله کشور ایران بوده که آثار مخّرب و زیانباری را بر پیکره جوامع بر جای می‌گذارد.


وی افزود: به منظور مهار و کنترل حجم خسارت ها و جلوگیری از تحمیل هزینه های ناشی از موادمخدر و روان گردان‌ها به اقتصاد کشور و همچنین تلاش برای سالم نگه داشتن انسان ها به عنوان عامل مهم و موثر در توسعه پایدار کشور، توجه به سیاست‌های پیشگیری در شرایط موجود، مهم‌ترین و موثرترین رویکرد سیاستی در امر مبارزه سخت و نرم افزاری ارزیابی شده است.


این مقام مسئول در استان فارس افزود: مولّفه ای که نباید از آن غفلت کرد نقش آسیب ها، تبعات و هزینه های مرتبط با شیوع مصرف مواد در اقتصاد کشورها بوده که بعضاٌ در کوتاه مدت قابل توجه نبوده ولی در افق میان مدت و بلند مدت اثرات آن بروز و ظهور خواهد کرد.


دبیر شورا گفت: با توجه به جذابیت اقتصادی مواد مخدر و قرار گرفتن آن به عنوان موتور محرک سوداگران برای رشد فزآینده عرضه و گسترش تقاضای مواد، اقدامات قابل توجهی در ضربه زدن به بنیان‏های اقتصادی قاچاقچیان از سوی متولیان امر، صورت پذیرفته به گونه‏ای که با رصد فرآیند مالی، شناسایی اموال، توقیف و مصادره آن‏ها، میلیاردها دلار به سیستم مالی قاچاقچیان خسارت وارد شده است.


وی افزود:  شکستن کمر مالی عوامل باند‌های مواد مخدر و روان‌گردان و سوق دادن مبارزه به سمت بنیان‌های مالی مرتکبان این جرایم از مهم ترین اهداف است که دنبال خواهد شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.09.25

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است