Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 168 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14149
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 31604

بی‌اعتنا بودن نسبت به مُعضل مواد مخدر، آسیب‌های جبران ناپذیری دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: بی‌اعتنا بودن نسبت به مُعضل اجتماعی مواد مخدر، به یقین آسیب‌های جبران ناپذیر و پیامدهای ویران‌گری برای خانواده‌ها به دنبال خواهد داشت.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سید احمد احمدی‌زاده با بیان این مطلب در جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد اظهار داشت: استفاده از مواد مخدر و روانگردان‌ها، یکی از شایع‌ترین آسیب های اجتماعی جهان معاصر است، به گونه‌ای که اگر ادعا شود اعتیاد به مواد مخدر یکی از بحران‌های اصلی دنیای کنونی است و به صورت یک مُعضل جهانی روز درآمده، اغراقی صورت نگرفته است.


وی افزود: مصرف مواد مخدر به ویژه از سوی نسل جوان، دردناک و آزار دهنده است.


 سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس به نقش پیشگیری از اعتیاد توسط مردم اشاره کرد و گفت: اصولاٌ کارهای بزرگ نیاز به همکاری تمامی اقشار جامعه دارد و برای پیشگیری از اعتیاد هم باید همه‌ی مردم کمک کنند..


احمدی‌زاده اظهار داشت: در این زمینه باید از توان مردم در قالب تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد که فعالیت خوب و چشمگیری دارند؛ بهره‌ی لازم را برد.


وی گفت: مشارکت مردم در مقابله و پیشگیری از اعتیاد و جرایم ناشی از آن از جایگاه بالایی برخوردار است و باید بیش از پیش در جلب مشارکت‌های مردمی در این عرصه تلاش کنیم.


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان داشت: مردم از راه‌های مختلفی همچون حضور پُر رنگ در نهاد خانواده، تربیت و کنترل فرزندان، اطلاع رسانی به نیروهای دولتی و تشکیل گروه‌های خودجوش مبارزه با مواد اعتیادآور می توانند به پیشگیری اجتماعی از مواد مخدر کمک کنند.


این مقام مسئول در استان افزود: پیشگیری از ابتلا به این مُعضل خانمان‌سوز بهترین راه حفظ سلامت جامعه و ایجاد امنیت اجتماعی خواهد بود که باید همواره مسئولین و مردم در این راه تلاش کنند.


در ابتدای این جلسه محمدرضا ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس به بیان نقش مؤثر مردم در پیشگیری از اعتیاد پرداخت و گفت: دست اندرکاران امور فرهنگی، اجتماعی و اجرایی می‌توانند به ارایه راهکارها و پیشنهادهایی در زمینه جلب مشارکت مردمی بپردازند.


وی افزود: با فراهم کردن شرایط و بستر مشارکت مردمی در امر مهم مبارزه با مواد مخدر و برداشتن موانع موجود در این زمینه می توانیم گامی مؤثری در عاری سازی جامعه از آسیب های اجتماعی برداریم.


ابراهیمی گفت: مبارزه با مواد مخدر نیاز به عزم ملی و مشارکت و حمایت حداکثری آحاد جامعه را دارد.


دبیر شورا در خصوص افزایش و جلب مشارکت مردمی بیان داشت: می توان با آموزش مهارت های اجتماعی با رعایت سن مخاطبان، به صورت واضح، زبانی ساده، صریح همراه با خلاقیت و نو آوری مردم را برای همکاری در پیشگیری از مصرف مواد مخدر و روانگردان ها با فرهنگ بومی و محلی همراه کرد.


وی افزود: ساخت و پخش مستمر فیلم، کلیپ و تیزرهای تبلیغاتی توسط دستگاه های فرهنگی در جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم از خطرات مواد مخدر و تشویق آنان به مشارکت در پیشگیری تاثیر زیادی دارد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.09.21

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است