Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 162 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18285
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

سیاست نظام تمرکز بر راهکارهای پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


سرپرست استانداری فارس گفت: سیاست اصلی جمهوری اسلامی ایران عمدتاٌ تمرکز بر راهکارهای پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی است.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس؛ یداله رحمانی در جلسه اين شورا با بیان این که همه مسئولان ارشد نظام در خصوص آسیب‌های اجتماعی و به ویژه موادمخدر در سطح جامعه دغدغه دارند، اظهار داشت: رویکرد نظام این است که زمینه‌ای برای حداقل شدن آسیب‌ها فراهم شود زیرا پس از وقوع آسیب‌ها، هزینه‌های کنترل و مدیریت آنها بسیار زیاد می‌شود و گاهی خارج از توان دولت خواهد شد.


وی ادامه داد: دو دسته اقدامات در خصوص آسیب‌های اجتماعی وجود دارد که شامل پیشگیری و اقدامات پس از وقوع  است كه شرح وظایف دستگاه‌ها نیز در این زمینه‌ها مشخص شده است و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان باید بیش از گذشته و به عنوان یک مسئولیت جمعی، با همدلی و هم‌افزایی برای مدیریت این آسیب‌ها  تلاش كنند.


سرپرست استانداری فارس از اقدامات انجام شده در راستای اصلاح، تربیت و درمان زندانیان خاصه معتادان، تقدیر و با تأکید بر اهتمام دستگاه‌ها جهت کاهش زندانیان افزود: درصد بسیار بالایی از زندانیان افرادی هستند که می‌توانستند به عنوان نیروهای مفید در حوزه اقتصادی فعال باشند اما متأسفانه الان در زندان‌ها حضور دارند و آسیب‌هایی برای خود، خانواده‌شان و جامعه ایجاد کرده‌اند.


رحمانی با اشاره به وضعیت زندانیان استان فارس به لحاظ سن، میزان تحصیلات و وضعیت اشتغال، ادامه داد: باید راهکارهایی برای افزایش تحصیلات و آموزش آنان، همچنین ایجاد اشتغال پس از آزادی و تسهیل ورود به سطح جامعه، کنترل و مراقبت بعد از خروج، برنامه‌ریزی و ارائه شود.


وی با بیان این‌که باید از ظرفیت مساجد به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز اجتماعی کشور برای فرهنگ‌سازی استفاده شود، ادامه داد: این ظرفیت‌ها باید احیا و تلاش شود در این زمینه از راهکارهای غیر بودجه‌ای استفاده شود.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس97.09.17

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است