Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 137 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1887
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20826

بیماری‌های ناشی از اعتیاد بسیار مُخرب هستند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: مواد مخدر، منشاء بسیاری از آسیب‌های اجتماعی بوده که ابتلا به بیماری ایدز یکی از آن آسیب ها به شمار می‌رود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در همایش پیشگیری از ایدز که در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: پیشگیری و حساس کردن جامعه و تک تک افراد و ارگان‌ها و سازمان‌ها مهمترین راه مبارزه با گسترش مواد مخدر و اچ آی وی است.


دبیر شورا افزود: مبارزه با اعتیاد، امری کاملاٌ مردمی، اجتماعی و بین بخشی است و هیچ سازمانی نمی‌تواند به تنهایی و بدون حضور مردم، رسانه‌ها و گروه‌های مرجع، موفق باشد.


ابراهیمی گفت: درمان اعتیاد، سخت و پیچیده است و مواد مخدر، منشاء بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است؛ بنابراین اولویت اصلی و کلان ما باید پیشگیری باشد.


وی بیان داشت: آسیب‌های روحی، روانی و اجتماعی و در کنار آن بیماری‌های ناشی از اعتیاد بسیار مُخرب هستند.


این مقام مسئول بیان کرد: پيشگيري، آگاهي‌بخشي و گسترش آموزش در مهار آسيب‌هاي اجتماعي از جمله پديده شوم مواد مخدر و ‏ايدز امري ضروري و مهم است.‏


ابراهیمی افزود: در دولت تدبیر و امید، تلاش و رویکرد جدیدی در حوزه‌ی آسیب‌های اجتماعی وجود دارد و امیدواریم این رويكرد منجر به ریشه‌کنی آسیب‌های اجتماعی بويژه مُعضل مواد مخدر شود.


وی در ادامه بيان داشت: بحث مواد مخدر سالانه ميلياردها دلار گردش مالی دارد و در حال حاضر ما در حال گذر از مصرف سنتی مواد مخدر به سوی مصرف صنعتی هستیم که هدیه این پديده شوم برای جامعه آسيب‌هاي از جمله بیماری‌های عفونی، قتل، طلاق و ... است.


دبیر شورا گفت: جمهوري اسلامي ايران با تقديم بیش از 3750 شهید و 12 هزار جانباز همواره به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است.


ابراهیمی بر لزوم تداوم آموزش پيشگيري اوليه از اعتياد در كليه سطوح جامعه تاكيد نمود و بيان داشت: قطعاٌ با برنامه‌ريزي منسجم مي‌توان اهداف و برنامه‌هاي پيشگيري اوليه از اعتياد را در قالب كارگاه‌هاي آموزشي به عموم افراد جامعه منتقل نمود كه اين امر مي‌تواند نقش بازدارنده‌اي در جهت گرايش افراد به مُعضلات اجتماعي داشته باشد.   


وي ضمن تاكيد بر ادامه روند رويكرد اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر در سال‌جاري، گفت: با توجه به سياست‌هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر در امر مقابله با پديده شوم اعتياد، در سال‌جاري نيز برنامه و فعاليت‌‌هاي پيشگيرانه در مقابله با تهديدات و آسيب‌هاي ناشي از مواد مخدر و روانگردان‌ها با بهره‌گيري از امكانات دولتي و غيردولتي در محيط‌هاي خانواده، كار و مراكز آموزشي اجرا خواهد شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.09.13

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است