Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 474 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14286
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 33225

اعتیاد به مواد مخدر؛ فرد را به آسیب‌های روحی و روانی مبتلا می‌سازد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی فرمانده انتظامی و رییس کمیته مقابله با عرضه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ممسنی گفت: اعتیاد به مواد مخدر مشکلات فراوان جسمی و روحی برای فرد مصرف کننده به همراه دارد و وی را به آسیب‌های روحی و روانی مبتلا می‌سازد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، کارگاه آموزشی "پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها برای دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنی در خوابگاه برادران با همکاری این مرکز دانشگاهی و نیروی انتظامی شهرستان برگزار شد.


در این کارگاه که تعدادی از دانشجویان، کارمندان و چند نفر از نیروی انتظامی (کارشناسان مبارزه با مواد مخدر) حضور داشتند، سرهنگ قسام فرماندهی انتظامی منطقه شهرستان ممسنی و هیات همراه به بررسی ابعاد گوناگون مواد مخدر و روانگردان‌ها و تاثیر مخرب و خانمانسوز این مسئله بویژه در محیط های دانشگاهی پرداخت و عنوان کرد: اعتیاد به مواد مخدر مشکلات فراوان جسمی و روحی برای فرد مصرف کننده به همراه دارد و وی را به آسیب‌های روحی و روانی مبتلا می‌سازد.


وی در ادامه؛ وجود افراد مصرف‌کننده در شبکه دوستان و خویشاوندان، وجود خانواده‌های پُرجمعیت و گسسته، ضعف گرایشات دینی، ضعف در پایگاه اقتصادی و اجتماعی، کسب شادی و نشاط، دوری از استرس و اضطراب و ضعف عملکرد آموزشی را از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر دانشجویان در معرض خطر مصرف مواد مخدر نام برد.


در پایان این کارگاه، مسئولان دانشگاه و فرماندهی منطقه انتظامی شهرستان به دانشجویان خاطر نشان کردند که  فقط به خاطر سلامتی و آینده خودتان، در مواجهه با تعارف‌های دوستانه برای تشویق به استعمال دخانیات و مواد مخدر بی تعارف "نه" بگویید، گفتن کلمه "نه" شاید باعث شود برخی از دوستان خود را از دست بدهید، اما هرگز پشیمان نخواهید شد.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.08.26

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است