Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 194 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2082
دیروز  ------------------دیروز ------------------14177
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 57439

باید جلوی در دسترس بودن مواد مخدر گرفته شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید جلوی در دسترس بودن مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و روان‌گردان‌ها که افراد در عرض چند دقیقه آن را تهیه می‌کنند، گرفته شود.


حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: متاسفانه وجود انواع و اشکال مواد مخدر صنعتی و شیمیایی در سراسر کشور که به مراتب اثرات آنها از مواد مخدر سنتی بیشتر است، آفتی برای نسل امروز و آینده جامعه شده است، لذا باید مسوولان به این موضوع به عنوان یک دغدغه و بحرانی ملی توجه کنند.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ریشه‌یابی و علت‌های گرایش به سمت مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی مهم است، ادامه داد: دولت‌های گذشته و کنونی در مقابله با اعتیاد ناتوان بودند، باید مبارزه اجتماعی با مواد مخدر فرهنگ‌سازی شود، پدران و مادران تحت آموزش قرار گیرند و با خطراتی که مصرف این مواد در سلامت جسم و روان و ابعاد اجتماعی ، اقتصادی و غیره ایجاد می کند، آشنا شوند و آنها را به فرزندان خود انتقال دهند.


شهریاری تصریح کرد: نباید مواد مخدر صنعتی و شیمیایی با قیمت ارزان و به راحتی در دسترس افراد بویژه نوجوانان و جوانان قرار گیرد، این مواد بسیار زیانبار بوده و در راس بروز آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.


وی تاکید کرد: حوزه اعتیاد بسیار مهم است و باید بدرستی به آن پرداخته شود ما نیاز به یک برنامه هوشمند و مشخص برای سالم سازی افراد جامعه از آلوده شدن به این پدیده شوم داریم.


شهریاری با بیان اینکه عدم اشتغال در گرایش افراد به سمت مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی تاثیرگذار است، گفت: وقتی جوان بیکار باشد دچار سرخوردگی می‌شود، فشارهای روحی و روانی وارده به او تشدید می‌شود و وی از روی نادانی و ناآگاهی به مصرف مواد مخدر روی می‌آورد.


نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید مبارزه با مواد مخدر به عنوان رویکرد اجتماعی در رسانه ها تبلیغ شود تا مردم بصورت خودجوش مانع مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی درسطح جامعه شوند به عبارتی دیگر نهادینه‌ شدن فرهنگ مقابله با اعتیاد در جامعه، اجازه مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی را نمی‌دهد.


به گفته شهریاری، نهادینه شدن این فرهنگ باید ایجاد عزم ملی و تکلیف بر همه مردم اقشار مختلف اعم از مسوولان، هنرمندان، ورزشکاران، روحانیون و غیره می‌شود و آن وقت می‌توان مسیر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را در پیش گرفت.


وی در پایان تاکید کرد: ما نیاز به اتحاد یکدیگر داریم تا بتوانیم ملت را از بحران اعتیاد دور کنیم .


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر97.08.09

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است