Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 251 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4745
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

کارآفرینی و ایجاد اشتغال عامل مؤثري براي پيشگيري از اعتياد است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


جانشين رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان ارسنجان گفت: استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای معتادان بهبود یافته در عدم برگشت این افراد به دامان اعتیاد می‌تواند موثر باشد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سعید زارع با بيان اين مطلب در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان ارسنجان اظهار داشت: دسترسی راحت و آسان به مواد مخدر نقش موثری در افزایش اعتیاد دارد به همین دلیل برنامه‌ریزی و پُر کردن اوقات فراغت شهروندان بویژه قشر نوجوان و جوان جامعه نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد خواهد داشت.


وي بیان این موضوع که استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای معتادان بهبود یافته در عدم برگشت این افراد به دامان اعتیاد می‌تواند موثر باشد، گفت: متاسفانه یک باور نادرستی که بعضاٌ وجود دارد این است که معتاد درمان‌پذیر نیست و لذا بایستی یکی از اهداف شورای هماهنگی، فرهنگ‌سازی در خصوص زدودن این تفکر باشد و باور این فکر که درمان اعتیاد ممکن است.  


جانشين رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان ارسنجان در خاتمه گفت: حمایت‌های اجتماعی و اقتصادی از آسیب دیدگان موضوع مهم دیگری است که بایستی در دستور کار قرار گیرد،. بایستی با فرهنگ‌سازی نگاه جامعه و مردم را نسبت به معتاد تغییر داد، چرا که معتاد بیمار است و نبایست با معتاد به عنوان یک مجرم برخورد داشت.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.08.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است