Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 198 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4878
دیروز  ------------------دیروز ------------------16062
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 53428

85 درصد معتادان پس از ترک به مصرف مواد برمی گردند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: پایداری معتادان پس از ترک مصرف مواد به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی حدود 15 درصد معتادان پس از ترک، پاک می مانند و بقیه دوباره به سوء مصرف مواد باز می گردند.

سردار محمدمسعود زاهدیان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا در این باره افزود: بسیاری از معتادان به کمپ های متعدد یا اردوگاه ها برای ترک مواد می روند اما باقیماندن در ترک مصرف، بستگی به شرایط افراد دارد؛ مثلا بستگی به این دارد که خانواده از او حمایت می کند و فرد را می پذیرد یا نه.


وی ادامه داد: معمولا پذیرش معتادان ترک کرده در خانواده و طرد نشدن از خانواده موجب می شود ماندگاری این افراد در ترک اعتیاد بیشتر باشد اما در مجموع 15 درصد ترک کنندگان پایداری دارند و بقیه متاسفانه به مواد مخدر رجوع می کنند.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تصرح کرد: هرگز نمی گوییم یک معتاد درمان شده است بلکه می گوییم سوء مصرف خود را کنار گذاشته است؛ چون احتمال بازگشت او به مواد زیاد است.


وی افزود: ممکن است تعدادی از این افراد پایداری شان دائمی باشد اما در برخی افراد هم این شکنندگی وجود دارد که در برخورد با ناملایمات و در شرایط روحی خاصی که قرار دارند، مجددا این شرایط در آنان ایجاد شود و به این مواد گرایش پیدا کنند.


منبع: ایرنا 97.07.25

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است