Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 200 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2118
دیروز  ------------------دیروز ------------------14177
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 57475

سامانه تصویربرداری عنبیه ویژه معتادان راه اندازی می شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


 معاون مرکز توسعه و پیشگیری درمان اعتیاد سازمان بهزیستی از راه اندازی «سامانه هوشمند تصویربرداری عنبیه از معتادان» در مراکز ماده 16 (معتادان متجاهر) این سازمان خبر داد و گفت: این سیستم در 18 مرکز نصب می شود.فرید براتی سده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا، افزود: این افراد با استفاده از سیستم تصویربرداری عنبیه شناسنامه دار و از این طریق احراز هویت می شوند تا مشخص شود چند بار به این مراکز مراجعه کرده اند. همچنین میزان مدت زمانی است که معتادان برای درمان در مراکز حضور داشته اند نیز ثبت می شود.


معاون سازمان بهزیستی گفت: در صورت نصب نشدن این سامانه در مراکز ماده 16، در مراکز غربالگری این کار انجام خواهد شد تا افرادی که دستگیر و ارجاع داده می شوند، با این سیستم برای آنان کد شناسایی ایجاد کنیم.


براتی در پاسخ به این پرسش ایرنا که نیروی انتظامی هم از این سیستم برخوردار است و با توجه به پیشنهاد سردار زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر می توان با تعریف کد مشترک از سیستم آنان هم بهره برد، اظهار داشت: نیروی انتظامی هم این سیستم را دارد و سردار زاهدیان پیشنهاد کرده است به طور مشترک از آن استفاده کنیم.


وی اضافه کرد: برای ما این سیستم هزینه چندانی ندارد چون تنها در 18 مرکز نصب می شود البته اگر بتوانیم به سیستم ناجا وصل شویم بهتر است.


براتی خاطرنشان کرد: از آنجا که حضور در مراکز غربالگری و ثبت ترخیص با هماهنگی ناجا انجام می شود، احتمالا به طور مشترک با نیروی انتظامی این کار را انجام می دهیم.


وی تصریح کرد: 18 مرکز ماده 16(معتادان متجاهر) و540 مرکز ماده 15 (مرکز غربالگری معتادان ) هم با بهزیستی همکاری می کنند.


منبع: ایرنا 97.07.23

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است